Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arminas

Artefakty w grach

Polecane posty

Problem wrzuciłem do tego tematu ponieważ występuje on w wielu grach, więc podejrzewam że chodzi o sprzęt. Sprzęt jest nowy, świeżo kupiony.

justcause2artefakty.png

Artefakty występują w Crysisie, demach JustCause2 i Dirt2.

Karta Graficzna: HIS Radeon HD5770 1024MB

Pamięć RAM: PATRIOT DDR3 4GB 1600 MHZ 2x2GB

Płyta Główna: GIGABYTE GA-MA 790FXT-UD5P AMD 790FX Socked AM3

Procesor: AMD PHENOM II X4 965 QUAD CORE AMD3

Zasilacz: BEQUIET PUREPOWER L7 530W

Cooler: SCYTHE MUGEN II

Obudowa: I-BOX ORION 907 BEZ ZASILACZA PRESCOT

W załączniku zostawiam plik dxdiag. Liczę na pomoc...

DxDiag.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj był mały problem - cooler jest za duży na moją obudowę, wychodzą "takie metalowe bolce" i używam komputera z otwartą obudową. Mam kontakt ze sprzedawcą który składał mi komputer i czekam na wyjaśnienie.

Nie wiedziałem jak napisać ustawienie więc zrobiłem coś takiego xD

komputer.png

sterowniki nie pomogły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooler od mugena źle zamontowany, czemu wentylator jest odłączony z tyłu obudowy ?

karta się grzeje i to bardzo (5850 do takich temp w furmarku nie dochodzi), daj zdjęcie ze środka obudowy, reinstalka sterowników tylko poprzednie driver cleaneram w trybie awaryjnym wywal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooler od mugena źle zamontowany, czemu wentylator jest odłączony z tyłu obudowy ?

Cooler jest zamontowany dobrze tylko wentylator jest po złej stronie, Autor zamontuj go (wentylator) od przodu tak żeby przewiewał powietrze przez cooler. No i tak jak kolega wyżej radził podłącz ten wentylator na tylnej ściance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niewiadomych mi powodów on przeszkadzał scythe mugen'owi. Po odłączeniu komputer się lepiej chłodził

http://img717.imageshack.us/gal.php?g=img2317js.jpg

Tylko nie rozumiem dlaczego mam reinstalować sterowniki. Od samego początku żaden nie pomagał

EDIT: Wentylatora z drugiej strony nie założę. RAM przeszkadza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Mugen jest zamontowany na odwrót niż powinien być. Wentylator Mugena powinien kierować powietrze na zewnątrz, a obecnie zakłóca tylko obieg powietrza w obudowie. Generalnie robisz sobie piekiełko w obudowie na własne życzenie.

Wentylator można jeszcze czasem skierować w górę, ale u Ciebie może to być średnio wykonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sCothMe

miało być wentylator a nie cooler dlatego tak wyszło ...(chodziło o to o czym napisałeś)

Arminas

ramy wsadź w inne sloty i zamontuj dobrze ten wentylator,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać wyraźnie po kablach że ten wentylator na coolerze jest założony odwrotnie. Powinien wydmuchiwać a wdmuchuje z powrotem. Nic dziwnego że ten z tyłu mu przeszkadzał. Zrób tak jak napisałem poprzednio.

Jest też możliwość żebyś zamontował ten wentylator z coolera na przedniej ściance obudowy np. pod napędem DVD. Wentylator w zasilaczu i ten z tyłu powinny wystarczyć przy takiej landarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję wymienić cooler na coś mniejszego. Mugen jest świetny, ale niestety czasem nie da się go zamontować w pełni poprawnie i w takich warunkach nie pracuje tak jak powinien. Efekt tego jest taki, że procek jest cieplejszy niż na gorszym, ale poprawnie założonym chłodzeniu, lub też zakłóca obieg powietrza w obudowie, na czym cierpią inne części (dyski, karta graficzna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem wentylator aby odprowadzał ciepłe powietrze z karty do radiatora i włączyłem wentylator przy obudowie. Dużo to nie pomogło. Cooler i tak wystaje a większa obudowa będzie droga więc chyba kupie mniejszy cooler. Teraz pytanie, czy nowy cooler usunie mi artefakty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...