Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek_ziom

Neostrata 2 MB/s podzial na 2 kompy po 1 MB/s.

Polecane posty

Tak jak w temacie. Jaki modem z ofery neostrady bedzie do tego najlepszy i czy którykolwiek z nich oferuję taka możliwość?? Aha dobrze by bylo ze jesli jeden komp jest wylaczony to drugi mial cale 2 MB/s... Modemy z oferty neostrady: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/modemy/modemy/

Jeśli zaden z nich nie oferuje takiej opcji to jaki kupić i jak podzielić w ten sposób internet?

HELP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie oferuje takiej opcji. Problem jest taki, że tańsze routery też nie mają takich możliwości na oryginalnym sofcie, w niektórych można się bawić w alternatywne oprogramowanie, które będzie miało takie możliwości, ale chwilowo nie mam za bardzo czasu, żeby szukać. Jeśli nikt nic nie wymyśli, to poszukam, ale to może być dosyć droga zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah.. Widziałem kiedyś taki program jak NetLimiter. Może on coś zdziałałby ale nie wiem, nie korzystam. Najlepiej router z możliwością takiego podziału. Zabawka nie tania ale skuteczna i nie potrzebujesz, żadnego zbędnego softu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie co weźmiesz teraz. Później musisz i tak wziąć nie modem a router z ADSL i dobrym QoS. Najlepiej wybierz coś później z oferty Drayteka (choć nie jest tani ale ma porządne QoS). Kolega mi kiedyś mówił, że któryś Pentagram Cerberus jest tańszy ~50% od Drayteka a QoS ma na takim samym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przychodzi do głowy taki manewr, tylko to może być dosyć drogie. Mianowicie kupujesz modem z wyjściem ethernetowym i do tego router, do którego można wgrać alternatywny soft na licencji GPL typu OpenWRT, DD-WRT, czy Tomato. Na stronach wymienionych projektów masz listy zgodnych urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/listing/search.php?c...&string=Qos powiedzcie mi który konkretnie mam kupić. interesuje mnie tylko podzial 2MB/s na 2 kompy po 1MB/s i tylko to mi wystarczy :P nie potrzebuje zadnych wiecej bajerów. aha no i jeszcze 1 wazna sprawa: musi chodzi na windows 7. no i fajnie by bylo gdyby jesli ten drugi komp jest wyłączony to 2mega szlo na tego pierwszego ale to pewnie raczej niemozliwe...

chyba jednak netie wezme bo neo 10zł droższa....... czy lepiej neo sie trzymac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdziemy tropem oferowanym przez Sevard'a. Obliczyłem ile wyjdzie za router z dobrym QoS i widzę, że się nie opłaci. Pójdziemy po taniej, ale dobrej linii. Kupujesz takie 2 urządzonka:

- OvisLink WL-1600GL

- TP-LINK TD-8840T

Za wszystko wychodzi mniej niż 200 zł. Później do routera wgrywasz Tomato i wszystko hula jak ta lala ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko: netia czy neostrada?? Netia wychodzi mniej wiecej 10zł taniej na miesiąc... Ale z drugiej strony jestem przyzwyczajony do neostrady.... To netia czy neo??? (moze ktoś z was uzywa netii?)

A doradzcie mi jeszcze który model z QoS z allegro: http://www.allegro.pl/listing/search.php?c...&string=QoS mógłbym wziąć. Jeśli chodzi o kase to nie ma problemu bo rodzice obiecali że fundną mi na urodziny :P Myśle ze z tym QoS jest po prostu mnie zabawy...

P.S. To już moje ostatnie pytania w tym temacie i dłużej was już nie męcze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak - zwykły QoS to za mało, bo sam QoS oznacza nadawanie priorytetów pakietom określonego typu. W części routerów nawet ten podstawowy QoS występuje tylko z nazwy. Dlatego lepiej jest zrobić tak jak zaproponował w swoim ostatnim poście politan, bo w tym przypadku masz pewność, że będzie to działać jak należy. Routery ADSL z porządnym podziałem łącza są zauważalnie droższe.

Działa to na tych samych łączach, więc nie powinno być różnicy. Wziąłbym Netię, bo jest tańsza i nie wymaga płacenia absurdalnie wysokiego abonamentu, lub opłaty za utrzymanie łącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja też się wypowiem. Router z normalnym QoS (nie ten z nadawaniem priorytetów lecz ten do podziału łącza) kosztuje niebotyczne pieniądze. Dla porównania rzuć okiem na tego Draytek'a. Draytek Vigor 2910VG. Dobra, dobra. Już możesz włożyć szczękę z powrotem na miejsce ;). Więc zdecyduj sam. Co do ISP. Tak jak już napisał Sevard bierz Netię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany 500 stówek! ;( myślałem, że nowy 3 stówki max. To biore netie w takim razie i wezme ten ich modem za 1zł. Widze ze dla swoich klientow oferuja internet 4 i 8 MB/s. A jeśli jesteś na linii TP to max 2 MB/s w cenie tych 8 MB/s która mogą mieć ludzie będący na liniach netii. Zdzieraja z ludzi kase ale i tak taniej niz w TP. ;) Ja rozumiem ze musza plaic TP za korzystanie z ich linii ale chyba nie byloby problemem zaoferowanie szybkiszego internetu? Bo ja akurat tego nie rozumiem. Troszke sie wszytko zamotało i na razie nie będzie u mnie dzielenia internetu. Ale jakby co to rozumiem ze mam kupic jeszcze te 2 zwykłe modemy podłączyć je do tego modemu od netii a potem jak i gdzie mam tego softa wgrac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby co to rozumiem ze mam kupic jeszcze te 2 zwykłe modemy podłączyć je do tego modemu od netii a potem jak i gdzie mam tego softa wgrac?

Modem od Netii nie jest potrzebny. Kupujesz te 2 urządzonka. Kabel od telefonu (RJ-11) podłączasz pod modem od Tp-Link'a. Później kablem RJ-45 podłączasz modem do OvisLink'a. Co do wgrania softu to jest klika poradników, na Google na pewno znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...