Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lorrcan

Bluescreeny podczas uruchamiania kompa

Polecane posty

Witam 3 tyg. temu kupiłem podzespoły i złożyłem sobie komputer marzeń (myślę że wszystko dobrze podłączyłem :tongue: )

specyfikacja:

System: Windows 7 x64 Ultimate

Płyta główna Gigabyte P55-UD3, wersja Biosu F7

Ram: OCZ 4GB 1333MHz CL7 Platinium Low-Voltage (w dualu 2x2GB)

Procesor: i5 750

Grafika: Asus ATI Radeon HD 5870 - sterowniki Catalyst 10.2

Dysk: Samsung HD103SJ 1TB

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

Po 2-3 dniach miałem parę błędów, instalowałem coraz to nowsze aktualizacje, wersje sterowników ale dalej to samo!

Zacznę może od uruchamiania. Otóż przy ładowaniu systemu windows wyskakują bluescreen, głównie z kodami:

0x0000001A

0x0000001E

0x00000050

0x00000024

Oprócz tego system krzyczy mi że jest coś nie tak z dyskiem twardym:

"Moduł rozwiązywania problemów Diagnostyki dysków w systemie Windows wykrył błąd S.M.A.R.T. na dysku SAMSUNG HD103SJ ATA Device (woluminy E:\;I:\;C:\;D:\). Dysk może ulec awarii; wykonaj teraz kopię zapasową danych na komputerze. Jeśli dysk twardy ulegnie awarii, wszystkie znajdujące się na nim dane, łącznie z plikami, dokumentami, obrazami, programami i ustawieniami, mogą zostać utracone. Aby określić, czy dysk twardy powinien zostać naprawiony bądź wymieniony, skontaktuj się z producentem komputera. Jeśli nie możesz wykonać kopii zapasowej (na przykład nie masz dysków CD lub innych nośników kopii zapasowych), zakończ pracę komputera i uruchom go ponownie, gdy nośniki kopii zapasowej będą już dostępne. Tymczasem nie zapisuj na tym dysku żadnych krytycznych plików."

screeny z HD Tune i Victoria:

http://i46.tinypic.com/2hn7s5l.jpg

http://i47.tinypic.com/27ei8.jpg

http://i48.tinypic.com/2vdk2tj.jpg

Przetestowałem też pamięć ram memtestem bootowanym z płyty i za pierwszym razem znalazł ok 38 tys błędów :blink:, chciałem upewnić się czy obie kości są złe czy tylko jedna. Przetestowałem każdą z osobna i 0 błędów, :icon_eek: następnie jeszcze raz włożyłem je razem i przetestowałem i również 0 błędów :co:. Przy uruchamianiu czasami są bluescreeny a czasami nie. Jak są to od razu sprawdzam memtestem i rzeczywiście kilka błędów jest, ale jak na nie dmuchnę lub docisnę (dotknę) to błędy znikają...

Nie wiem czy napięcia są w porządku, możliwe że zasilacz jest za słaby :/

http://i42.tinypic.com/1lrwz.jpg

Nie miałem zbytnio czasu bawić się tym...

Proszę was o pomoc

z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyty napięć w HVMonitor są bez sensu. Jedyny dobry sposób to miernik w łapy i mierzenie poszczególnych linii, najlepiej pod obciążeniem. Tylko w ten sposób można mieć jakąś pewność. Teoretycznie ten zasilacz spokojnie wystarczy do tej konfiguracji. Aktualizacja biosu się kłania na dzień dobry. Dysk sprawdź jeszcze przy pomocy CrystalDiskInfo.

Pamięci czasem się nie grzeją za bardzo? Czy są dobrze wpięte, tzn. czy zapinki wchodzą we wgłębienia kości ram?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj, czy dyski są dobrze podpięte, ew. wymień kable prowadzące do nich. Kolega powyrzej może mieć rację z BIOSem. Czy kości pamięci RAM są takiego samego modelu?

Ogólnie masz problemy z pamięcią. Jeśli nie pomoże (nie pomogła) aktualizacja BIOSu to być może trzeba będzie zmienić płytę główną. TYLKO W OSTATECZNOŚCI!!! Bo to kosztuje, a może nie pomóc (najprawdopodobniej nie pomoże).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk wygląda ok. Problem z pamięciami tak na moje oko. Sprawdź, czy pamięci są na liście zgodności Twojej płyty. Spróbuj również przełożyć pamięci do banków innego koloru. Jeśli to nic nie da, to być może problem jest z trybem dual channel. Jedną pamięć włóż do banku jednego koloru, a drugą drugiego i zobacz czy będzie działało. Każdorazowo pamięci sprawdź memtestem86, lub 86+. Test powinien trwać ~3 godziny, lub do pierwszego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem zaktualizować bios to pisało że jest już aktualny,

:/ niestety nie ma moich ramów na liście, mam OCZ3P1333LV4GK a na stronce pisze że OCZ3P1333LV6GK

Pamięci testowałem już (we wszystkich bankach każdą kość osobno) i nic

pamięci są dobrze włożone (białe banki), bo bazowałem na instrukcji :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCZ3P1333LV4GK a na stronce pisze że OCZ3P1333LV6GK

To są dokładnie te same pamięci, różnica polega na tym że:

1 kość - OCZ3P1333LV2G

2 pamięci - OCZ3P1333LV4GK

3 - OCZ3P1333LV6GK

gdzie:

2,4,6 - wielkość pamięci

K - zestaw kilku modułów OCZ3P1333LV2G sprzedawanych razem.

Ale nie podoba mi się ich zachowanie, szczególnie "wrażliwość na dotyk".

Błąd montażu, uszkodzone pamięci albo coś z płytą główną/procesorem (ustawienia BIOS, uszkodenie??).

W każdym razie trzeba przetestować kilka podzespołów, i w domowych warunkach nie bardzo widzę możliwość przeprowadzenia takich testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem przed chwilą pierwszy raz dzisiaj kompa i włączyłem od razu memtesta (bootowanego z płyty), znalazł kilka błędów.

Odłączyłem zasilanie, (nawet się uziemiłem :P) i "poruszałem" pamięciami (2-5 mm w górę i w dół) i nie ma błędów :wacko: ,

Może coś nie łączy? Jeszcze raz się upewnię czy wszystko jest dobrze podłączone i napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dobrze kościom pamięci, czy nie ma jakiegoś uszkodzenia, lub czy nie ma jakiegoś syfu na stykach, przyjrzyj się również slotom na pamięci, czy nie ma jakiegoś podejrzanego wyglądu. Postaraj się dorwać alkohol izopropylowy (kontakt) i wyczyść styki. Jeśli to nic nie da, to masz jakieś fizyczne uszkodzenie i bez serwisu się nie obędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy zamknięte są w radiatorkach, nie widać środka za dokładnie, ale raczej jest ok. Styki są czyste, sloty też. Gdyby w 100% były uszkodzone pamięci to bym odesłał je do sklepu z reklamacją, gorzej jak płyta główna albo coś innego :/

------------------------------------------------------------------------

@edit

dzisiaj pokazał się nowy bluescreen: 0x00000019

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys mi sie samoczynnie wyłaczal.Sprawdz temp. procka czy sie nie przegrzewa oraz czy nie jest zakurzony jezeli tak to kup sprezone powietrze i wszytsko wukurz.

chodzi o to, że komputer się sam WŁĄCZA. Poza tym temp. procka w idle ~28 stopni C. a w stresie 40 stopni C no i kurzu nie ma :tongue:.

screen:

fw54cx.jpg

nie wiem które ustawienia zmienić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys mi sie samoczynnie wyłaczal.Sprawdz temp. procka czy sie nie przegrzewa oraz czy nie jest zakurzony jezeli tak to kup sprezone powietrze i wszytsko wukurz.

chodzi o to, że komputer się sam WŁĄCZA. Poza tym temp. procka w idle ~28 stopni C. a w stresie 40 stopni C no i kurzu nie ma :tongue:.

nie wiem które ustawienia zmienić

Aha.No to 1-szy raz slysze zeby komputer sam sie włączał.Temp. w porzadku.Na razie sam nic w biosie nie grzeb poczekaj,moze ktos Ci pomoze bo ja nie za bardzo sie na tych sprawach znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...