Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Avast czy Avira - porada

Polecane posty

Poradźcie mi forumowicze w wyborze antywirusa.

Czy warto zmienić Avasta (którego obecnie używam) na Avirę? Słyszałem kiedyś że Avast wykrywa wirusy ale skutecznie ich nie usuwa po czym owe wirusy samoczynnie odradzają się. Czy to prawda?

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast to atrapa antywirusa. Avira jest najlepsza spośród darmowych. Sam miałem Avasta i dostałem 4 strony A4 logu z wirusami ze skanowania w serwisie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest z tym tak źle. Chodzi tylko o to, żebyś nie klikał bezmyślnie "Zezwól". Czytaj to, co pojawia się na ekranie, a nie powinien nic przepuścić. Większym problemem jest to, że na początku jest trochę irytujący, bo pyta o prawie wszystko, ale później, jak go przeszkolisz, to nie sprawia już problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko ładnie, ale teraz tak. Wkładam płytę z jakąś grą do swojego nośnika DVD płyta kręci się w nośniku, ale jest problem tego typu że nie otwiera się jej zawartość, menu (no nie wiem jak to nazwać). Zawartość płyty muszę więc otwierać poprzez opcje "Otwórz". Podobnie jest z pendrivem ponieważ nie otwiera się okienko wyboru dostępnych opcji. Czy Avira coś blokuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Avira coś blokuje?

Masz wyłączone autoodtwarzanie. Sposób jego włączenia zależy od systemu operacyjnego.

powiedzcie mi jak wygląda sprawa z obciążeniem systemu przy Avirze?

Zainstalowałem Avirę na starym komputerze z 512MB DDR oraz Celeronem 1.7GHz i nie jest źle. Wcześniej był Avast i PC działał troszkę szybciej, ale wiemy, jak ze skutecznością tego programu ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Wiem że już temat rozwiązano ale nie mogę przesłuchać waszych opinii o avaście. Jest to bardzo DOBRY!!! program antywirusowy. Mówię o wersji 5... Mam ją od samego początku jak tylko wyszła i nie mam żadnych problemów. Starszych wersji avast'ów używałem od samego początku, tzn od kąt miałem kompa.

CCleaner

Avast

... i kompik czyściuteńki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiadam o Avaście, bo miałem z nim do czynienia. Odinstalowywałem go i wgrywałem Avirę, przy okazji skanując MBAM-em. Zbyt dużej skuteczności to ten Avast nie ma ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie sobie jaj dobra. Avast to najgorszy moim zdaniem antywirus. Używałem go oraz cała moja szkoła i wiążą się z nim tylko problemy. Wyskakują nieprawdziwe wirusy i koszmarnie spowalnia komputer.

O wiele lepszym odpowiednikiem jest AVG i jego darmowa wersja zapewnia o wiele lepszą ochronę bez obciążania komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już temat rozwiązano ale nie mogę przesłuchać waszych opinii o avaście. Jest to bardzo DOBRY!!! program antywirusowy. Mówię o wersji 5... Mam ją od samego początku jak tylko wyszła i nie mam żadnych problemów. Starszych wersji avast'ów używałem od samego początku, tzn od kąt miałem kompa.

Rozejrzyj się trochę w tematach w tym dziale. Większość z tematów dotyczących wirusów dotyczy kompów niechronionych, lub chronionych Avastem (co moim zdaniem na jedno wychodzi). Avast może i wykrywa sporo zagrożeń (w rankingach jest wysoko), ale nie radzi sobie z tym co wykryje.

CCleaner

Avast

... i kompik czyściuteńki.

... a przynajmniej tak się Tobie wydaje. Sprawdzałasz co jakiś czas kompa innymi skanerami? Bezpieczeństwo Twoich danych to Twój problem, mam tylko nadzieję, że nie napiszę kiedyś "a nie pisałem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...