Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhand

Canon Pixma iP 1000 "wypluwa" czyste kartki

Polecane posty

Krótka "historia choroby":

Od pewnego czasu "menadżer drukowania" w.w. drukarki (patrz: nazwa tematu) "pluł się", że "zbiornik na zużyty tusz jest prawie pełen", no ale drukarka jakoś drukowała. Aż któregoś dnia jej się odechciało, treść komunikatu się zmieniała (wypadło słówko "prawie") a dioda zaczęła migać naprzemiennie raz na żółto, raz na pomarańczowo. Z pomocą wszechwiedzącego wujka G. dowiedziałem się, że trzeba "zresetować pampersa", tak też zrobiłem, i coś tam się udało wydrukować. Niestety, po wyłączeniu drukarki i włączeniu jej na drugi dzień komunikat o pełnym zbiorniku i miganie diody wróciły. Tym razem reset nie pomógł, to znaczy, po resecie dioda przestaje migać a komunikat znika, ale drukarka drukuje "na niby" - gdy próbuję coś wydrukować, wciąga kartkę, "drukuje" (słychać, jak chodzi głowica) i wysuwa czystą kartkę. Co się mogło stać? I, co ważniejsze, czy da się coś z tym zrobić (poza kupnem nowej drukarki :))?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja z przyciskami pomogła, tyle tylko, że jedynie za pierwszym razem i tylko do wyłączenia drukarki. Czy reset mógł spowodować jakieś uszkodzenie?

PS Mam nadzieję, że chodziło Ci o plik iP1000 Service Tool.rar, bo właśnie jego ściągnąłem i zamierzam wypróbować :) (inne linki w tamtym temacie owocują tym:

Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum. Kliknij na zakładkę grupy aby dołączyć do forum.
).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skorzystałem z tego programu i lipa, dalej drukarka wypluwała czyste kartki (w programie były dwa przyciski podpisane "test pattern 1" i "test pattern 3" (?), czy kliknąłem na jednym czy na drugim, efekt był ten sam).

Ano właśnie, "wypluwała". Drukarka poszła na serwis, gdzie stwierdzono, że naprawa będzie nieopłacalna (~200 PLN) i w związku z tym została podjęta decyzja o zakupie nowej (IMO, przedwcześnie, ale nie do mnie należało ostatnie słowo).

Cóż, chyba można powiedzieć, że problem został "rozwiązany" :rozpacz:.

PS Nie orientuje się ktoś, czy istnieją w ogóle sterowniki pod Windows 98 do iP3600?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, "wypluwała". Drukarka poszła na serwis, gdzie stwierdzono, że naprawa będzie nieopłacalna (~200 PLN) i w związku z tym została podjęta decyzja o zakupie nowej (IMO, przedwcześnie, ale nie do mnie należało ostatnie słowo).

Ciekawe? Jeszcze nie słyszałem żeby wymiana wkładu osuszacza kosztowała 200 PLN ... chyba naprawdę muszę zaktualizować swój cennik :(

PS Nie orientuje się ktoś, czy istnieją w ogóle sterowniki pod Windows 98 do iP3600?

http://software.canon-europe.com/products/0010648.asp

PIXMA iP3600

Compatibility:

Operating system(s):

Windows 2000, Windows 2000 SP4, Windows 98SE, Windows Me, Windows Vista, Windows XP, Windows XP SP2

Tylko Windows98 SE jest obsługiwany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, podobno koleś na serwisie coś tam marudził, że są problemy z częściami do tej drukarki i takie tam... Ten iP1000 nie był mój, ja tylko miałem zobaczyć, czy coś się da z nim jeszcze zrobić "domowymi" sposobami, a że właściciel się pospieszył i kupił nową drukarkę... Cóż, już nic się nie da z tym zrobić.

Muszę się dowiedzieć, jaki to dokładnie 98 jest na tamtym komputerze, wiem tylko, że instalator z płytki dołączonej do drukarki "staje okoniem" a na kartonie jest napisane że obsługiwane systemy to Windowsy 2000/XP/Vista (i jakieś MacOSy). Ale w sumie tamto pytanie to było tylko tak na marginesie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...