Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koleus123

Windows 7 OEM a licencja

Polecane posty

Mam zamiar kupić Windowsa 7 Home Premium OEM. Tylko że wyczytałem w necie, że jako użytkownik złożonego(nie przeze mnie) kompa nie mam prawa go zainstalować(bo tak wynika z licencji). Pytanie brzmi: czy to prawda? Czy jestem skazany na wersje box?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak było z którąś z wcześniejszych licencji OEM. Jeśli kupisz Windowsa OEM w normalnym sklepie, to masz prawo go zainstalować na dowolnym posiadanym przez Ciebie kompie. Jednak pamiętaj, że klucz w przypadku OEM przypisywany jest do płyty głównej i nie jest przenośny, podobnie nie wolno zainstalować Tobie systemu przygotowanego dla konkretnego producenta sprzętu. Z tego powodu odradzam zakupy systemu na Allegro, bo tam panuje dosyć alternatywne podejście do licencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zadziała. Nie wiem, czy obecnie jest limit na liczbę instalacji, bo MS to często zmienia, ale w razie problemów z aktywacją można się skontaktować telefonicznie z MS i aktywować system drogą telefoniczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszy jest BOX. Więcej zapłacisz, ale wyjdzie ci to na dobre, bo nie będziesz miał żadnych kłopotów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...