Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marczenko

Wybór wersji Windowsa 7

Polecane posty

Witam

Proszę was o pomoc w wyborze najbardziej opłacalnej wersji Windowsa 7 dla mnie, komp służy mi głównie jako gamemachine. Ciekawi mnie też różnica między wersją box a OEM, oprócz oczywistej - pudełko, ponieważ gdzieś wyczytałem że Windowsy 7 OEM-owe nie mają wsparcia Microsoftu. Informacja ta była zamieszczona jeszcze przed premierą W7 ale nigdzie nie znalazłem żadnego wytłumaczenia tej kwestii ani czy to podejście małomiętkich się zmieniło. Raczej interesuje mnie wersja 64 bit-owa. Mój PC : Core2duo 6420, 3 GB ram, GF GTX 260.

Z góry dziękuję

Ps w wersji OEM znajduje się tylko płyta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wybór dla Ciebie to Windows 7 Home Premium 64-bit. Zarówno BOX jak i OEM są w pudełku ;). Różnią się tylko rodzajem warunków korzystania. Wersja OEM po zainstalowaniu zostaje przypisana do danego komputera (właściwie do płyty głównej). Możesz go instalować dowolną ilość razy ale tylko i wyłącznie na tym komputerze gdzie Windows został zainstalowany po raz pierwszy. Po wymianie płyty głównej czy też komputera Windows idzie do kosza. Wersja BOX pozwala na instalację na wielu maszynach tzn. instalujesz go na 1 komputerze ale nie zostaje on do niego przypisany. Po wymianie komputera możesz go zainstalować na nowym. Warunkiem jest to by 1 system był zainstalowany równocześnie tylko na 1 komputerze (taka licencja na 1 stanowisko;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...