Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gloom5

Msi kt4v zgłasza błąd

Polecane posty

Przy uruchamianiu komputera mobo "wygrywa" mi błąd: jeden długi sygnał a po nim 8 krótkich. Na necie pisze, że to błąd gpu - problemy związane z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną. Mam bios Ami, konfig jak w opisie. Chciałem tylko sprawdzić, czy komp zastartuje, all podpięte ok. Co może być problemem. Dodam, że mobo sprawne bez wybrzuszonych kondensatorów. Grafa nowa fabrycznie. :huh:

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładną konfigurację PC łącznie z modelem, mocą i producentem zasilacza. Zdejmujesz bok obudowy i masz wszystko napisane na tabliczce znamieniowej.

Może ramy nie są dociśniete. No jeśli idzie jakiś sygnał (domyślam się że chodzi o dźwięk).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy karta jest dobrze podłączona. Jeśli tak i problem nadal występuje, to sprawdź kartę na innym kompie i jakąś inną kartę na Twoim.

Poza tym podaj pełną konfigurację sprzętową komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy karta jest dobrze podłączona. Jeśli tak i problem nadal występuje, to sprawdź kartę na innym kompie i jakąś inną kartę na Twoim.

Poza tym podaj pełną konfigurację sprzętową komputera.

Karta jest dobrze podłączona, nie mam jak sprawdzić bo koledzy mają już gpu na PCIEx16 a ta jest na AGPx8.

Zasiłka to Codegen 300W - wiem, że jest na czarnej liście zasilaczy ale innego nie mam i nie mam jak kupić, może za jakiś czas. Konfiguracja jak w sygnaturce (ta dolna)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI KT4V ma prawo nie działać z kartami HD 3650.

Co prawda ma port AGP "x8", ale nie jest to AGP v 3.0 (ma poziom sygnałów przełączających 1,5 V). To znaczy nie obsługuje kart które używają sygnałów 0,8 V ( AGP 3.0).

Trochę to zamotane ;)

http://www.interfacebus.com/Design_Connector_AGP.html

Jedne karty będą działać, inne nie - zależy jak producent karty podszedł do kwestii kompatybilności wstecznej. To znaczy karta innego producenta na tym samym GPU może działać, ale płyty KT4V miały problemy już z niektórymi kartami GF 3/4 (że nie wspomnę o Radeonach z tamtego czasu) ... czyli trzeba by dobrać kartę do płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI KT4V ma prawo nie działać z kartami HD 3650.

Co prawda ma port AGP "x8", ale nie jest to AGP v 3.0 (ma poziom sygnałów przełączających 1,5 V). To znaczy nie obsługuje kart które używają sygnałów 0,8 V ( AGP 3.0).

Trochę to zamotane ;)

http://www.interfacebus.com/Design_Connector_AGP.html

Jedne karty będą działać, inne nie - zależy jak producent karty podszedł do kwestii kompatybilności wstecznej. To znaczy karta innego producenta na tym samym GPU może działać, ale płyty KT4V miały problemy już z niektórymi kartami GF 3/4 (że nie wspomnę o Radeonach z tamtego czasu) ... czyli trzeba by dobrać kartę do płyty.

Znaczy mam kupić inną grafę?? A tą sprzedać???

A jaka jest odpowiednia (byleby miała SM3 i zgodność z 9.0c).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mam kupić inną grafę?? A tą sprzedać???

Prawdopodobnie TAK.

Tylko takie kupowanie "w ciemno" karty graficznej do płyty głównej która generalnie ma problemy z obsługą współczesnych GPU jest z lekka bez sensu. Nie masz jakiegoś sklepu w okolicy? Najłatwiej sprawdzić doświadczalnie "która pójdzie", metoda z kupowaniem i sprzedawaniem wychodzi dosyć drogo ...

Nie pomogę, płyty nie mam i raczej mi tego modelu nie przyniosą na serwis w najbliższej przyszłości (to już zabytki).

A jaka jest odpowiednia (byleby miała SM3 i zgodność z 9.0c).

Odpowiednia będzie ta która zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę w 100% z przedmówcą. Co więcej, powiem jeszcze coś. Wywal tą płytę w diabły - razem z zasilaczem. Jeżeli idzie o płyty pod Socket A to:

GIGABYTE 7N400

ASUS A7N8X

ABIT AN7/NF7

MSI K7N2 Delta2

SOLTEK SL-75FRN2-L.

Popatrz sobie w necie za dokumentacjami i sprawdź jaki standard AGP mają dane płyty.

Co do procesora - to szukaj AthlonaXP 2500+ na jądrze Barton. FSB z 333 przekręcasz na 400MHz i masz AthlonaXP 3200. Na AN7 od ABITA mój Barton poszedł na FSB400 bez podnoszenia napięcia (albo podniesione było minimalnie - już nie pamiętam). Jednak do jakiegokolwiek o/c zasiłka minimum (najlepiej markowe) 400W. Na 300/350 nie startował mi komp. Po odpięciu zasilania od karty graficznej, kompa wstawał, ale dostawałem monit o braku podłączonego zasilania do karty. No i nie okłamujmy się, jeżeli chcesz kręcić Athlona to potrzebujesz konkretnego chłodzenia. Na Spire WhisperRock tak się wszystko grzało, że przetapiało kable od wiatraka. Panaceum okazał się Pentagram QVC-120+. Teraz w ogóle jest problem z chłodzeniem pod Socket A.

Ogólnie SocketA i AGP to już poprzednia epoka. Ja swojego drania trzymam, bo jest wściekle zrobiony i szkoda włożonej w niego pracy i czasu. Gdyby nie to - już dawno by poszedł na złom. Zastanów się czy nie warto by było pójść w coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Jak masz porzyczyć kasę na takie mobo to ok :].

A co możesz mi polecić do 200zł (pełna konfiguracja)?

..................?

- tak myślałem.

Kasy nie mam i w najbliższym czsie nie będę miał.

Więc jedyne co mogę zrobić to łazić po kumplach i błagać o cokolwiek do wyświetlania grafiki.

A co byście mi polecali do takiej kwoty, co działałoby z tym mobo??

Nie cytujemy poprzedzającego posta. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Powiedz co tak naprawdę masz w tym momencie na stanie. Bo naprawdę lepiej wymienić płytę na taką, z którą będzie działała Twoja karta graficzna. Do tego dokładasz 512MB ram i procesor w okolicach 2500+. Da się z tego w miarę normalnie korzystać, o ile nie chcesz grać np. w GRiDa :)

Nie ma opcji, żeby czegoś się nie dało dobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam:

AMD Athlon XP 2400+ 2.0ghz Socket A

MSI KT4V (DDR, Socket A, AGP)

Power Color Radeon 3650 512MB 64bit DDR2

1x 512MB Elixir 400mhz, 1x 512MB Kingston 400mhz, 1x 128MB Elixir 333mhz

Codegen 300w (będzie lepszy)

Nagrywarka CD

oraz 100zł na upgrady.

Co możecie mi polecić by ratować grafę????

Kasy może być więcej ale musiałbym dłuuuugo czekać.

Pomyślałem, że to tego konfiga dorzucę Radeona 9250 i hdd 10gb i będzie do prac biurowych i neta.

Za to mam dylemat co dorzucić do tego radka hd3650. Chodzi mi gł o płytę z AGP v3.0 tj takie jak pisał Świstek.

Pomoże ktoś mi??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zastrzeżenie:

muszę polegać na własnej pamięci, a karty HD 3650 nie były zbyt popularny i było to dawno ... dawno temu ;)

Nie strzelam "w ciemno", ale mogę się mylić - coś jeszcze pamiętam, ale nie wszystko. dane techniczne są w tym przypadku mało pomocne, bo problem nie w teorii tylko w praktyce (już prędzej internet pomoże).

http://www.allegro.pl/item930843585_ga_8ip..._8_ghz_bcm.html

http://www.allegro.pl/item929194559_nowa_p...o_lan_i865.html

http://www.allegro.pl/item926055371_plyta_...mens_d1521.html

(tej ostatniej nie jestem pewny na 100%)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zł na upgrady.

Kasy może być więcej ale musiałbym dłuuuugo czekać.

A co powiesz o tym komplecie??

Gdybym to wziął to brakowało by mi w sumie tylko jeszcze zasilacza, hdd i obudowy. No i napędu optycznego.

[Allegro; 589,00 zł za sztukę]

Wydawało mi się że rozmawiamy o sprzęcie za ~100 PLN?

Ten komplet do którego dałeś linka jest średnio opłacalny, za ~600 PLN można mieć coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką kasę bedę miał dopiero w maju. Ale 100 już pod koniec marca. Za tą 100 dokleję hdd 40GB i Radeona 9250 do tej MSI KT4V. A w maju dojdzie 500zł i wtedy będę kleił coś pod tego radka HD 3650 AGP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...