Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cacum3

Nie instalujcie poprawki KB977165

Polecane posty

Jak donosi serwis http://pclab.pl/news41034.html instalacja poprawki KB977165 dla systemu Windows XP 32 bit może spowodować BDS i wpadnięcie w pętlę zawieszeń i restartów.

Jak ktoś już doświadczył takich problemów to należy odpalić komputer z płyty instalacyjnej Windows XP i uruchomić Konsolę odzyskiwania

Wpisać kolejno

CHDIR $NtUninstallKB977165 $\spuninst

BATCH spuninst.txt

systemroot

Wpisać komendę "exit"

Tymczasowo przypinam, bo rzeczywiście z tą poprawką są problemy. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest powodowany przez wirusa. LINK. Jak kogoś to spotkało to natychmiast przeskanujcie system antywirusem. Ci którzy nie zainstalowali poprawki mogą ją bezpiecznie zainstalować jeśli nie są zainfekowani. (Najprościej to sprawdzić wrzucając pliki które wymienił Symantec na VirusTotal.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jedna z ostatnich poprawek potrafi sprawiać takie problemy na czystym systemie.

W przypadku opisanym w pierwszym poście nie da się uruchomić antywirusa działającego z poziomu systemu, który wpadł w pętlę BSODów, bo tego systemu nie da się uruchomić (nawet w trybie awaryjnym).

[edit]

Po wpisaniu w Google oznaczenia poprawki wyświetlane są strony mówiące o tym, że poprawka została wycofana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer działał z ta poprawką, niemniej usunąłem ją. Może niepotrzebnie, ale kto wie czy w przyszłości nie byłoby jakiś kłopotów.

Sevard

- Dzięki za przypięcie. Myślę, że tydzień można będzie zamknąć i usunąć temat. Chyba że ludzie zaczną pisać o problemach. W podpisie potrzymam ostrzeżenie o poprawce nieco dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dzisiejsze newsy (np. ten) wychodzi na to, że to jednak wirus był problemem tych wszystkich restartów. Zresztą sam po zaktualizowaniu sporej liczby kompów z XP nie widziałem ani jednego, który miałby jakieś problemy po tej poprawce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczekać jeszcze chwilkę. Dzień lub dwa. Jak MS potwierdzi że to wirus to sprostujemy. Chodzi o to, że MS wie co wydaje (a właściwie powinien) i sprawdzi, czy ta poprawka faktycznie była wadliwa czy też to wina wirusa. Jeżeli wirus, to strach pomyśleć, ile osób ma zainfekowane komputery.

Proponuję poczekać jeszcze chwilkę. Dzień lub dwa. Jak MS potwierdzi że to wirus to sprostujemy. Chodzi o to, że MS wie co wydaje (a właściwie powinien) i sprawdzi, czy ta poprawka faktycznie była wadliwa czy też to wina wirusa. Jeżeli wirus, to strach pomyśleć, ile osób ma zainfekowane komputery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi pewnie nie przeczyta wiadomości o tym problemie ani tym bardziej o tym jak go naprawić. Dla nich będzie to awaria systemu i tyle. Ciekaw jestem czy Microsoft udostępni poprawkę, poprawiającą tą poprawkę... eee, czy jakoś tak :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...