Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarkGhost

Migające kwadraciki w grach

Polecane posty

Otóż mam taki problem, że w byle jakiej grze 3d, gdy ją włączę wszędzie mrygają białe kwadraciki, tak jakby pixele. Czasami są czarne. A więc te kwadraciki tak migają prawie na całym ekranie, gra się zacinia i prawie nie da się jej wyłączyć. Trzeba klikać przyciski typu alt+ctrl+del, alt+f4. Gdy już uda mi się ją jakimś cudem wyłączyć, restartuje mi się monitor. Gdy znowu odzyskuję obraz nie widzę żadnego błędu ani nic. Mam najnowsze stery itp. Dam od razu DXDIAG.

Z góry Thx.

DxDiag.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko masz tam w DXdiag, dodam, że ram to jest kingston i jest to pojedyncza karta 1gb. A zasilacz od firmy IBox, więcej nie wiem. Zdaje mi się, że to od windowsa coś albo od karty graficznej... Nie wiem. Wcześniej było dobrze ale zainstalowałem C++ najnowsze i tak się zrobiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o zasilaczu, wiem, że niedawno go kupowałem(wymieniałem niektóre części, znaczy nie ja, specjalista, a zasilacz był nowo kupowany i nie było z nim problemów.) A komputer spełnia wymagania gry bo nawet CS: Source się tak robi. Może jest jakiś program, co dzięki mogę się dowiedzieć więcej o zasilaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard, to nie wina komputera raczej, tylko programów na nim. Bo jak kombinowałem z Kyne & Lynch zainstalowałem C++ 2008 i teraz zobaczyłem, że w Dodaj i usuń programy jest 08 i 05. Usunę 08 i myślę, że będzie git. Zaraz napiszę, czy się udało. Sorry, że nie podałem o tym zasilaczu, ale po prostu nie chcę nic odkręcać, bo jak ja się za coś zabiorę, to katastrofa xD. Jak nie zadziała z C++ to odkręcę to obudowę i sprawdzę zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napięcia (sprawdź programem EVEREST Home Edition).

Nie sprawdza się napięć programowo. ;)

(wymieniałem niektóre części, znaczy nie ja, specjalista, a zasilacz był nowo kupowany i nie było z nim problemów.)

Widać, jak z niego specjalista, jeśli wcisnął Ci "zasilacz" I-Box. Podaj pełną konfigurację sprzętową (zwróć uwagę na dokładny model karty graficznej, tzn. także producenta, np. Gigabyte 9600GT 512). Miałem napisać, żebyś włączył jakiegoś benchmarka, GPU-Z (zapis temperatur do loga), ale przy tym "zasilaczu" trochę się obawiam... IMHO to artefakty, karta ma zbyt wysokie temperatury albo I-Box podał zbyt wysokie napięcia i teraz są problemy.

Producent jakiś pisze ?

Dziwnie to brzmi ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Postaram się.

Karta graficzna:

ATI Radeon X1550

Kata sieciowa:

ET-1060 Gigabit Ethernet NIC

Procesor:

AMD Sempron Processor LE-1150

Zasilacz:

I-Box AC INPUT: 230VAC 10A 50-60Hz.

Płyta główna:

MSI K9N SLI(nic więcej tam nie pisze)

RAM:

Kingston 1gb

I co mam jeszcze wypisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna:

ATI Radeon X1550

Sprawdź jeszcze jakiego producenta, np. Sapphire :). Najlepiej otwórz obudowę i poszukaj na karcie graficznej tej informacji (na naklejce na chłodzeniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj... org dzięki ci... Dzięki tobie zobaczyłem, że wiatraczek od chłodzenia karty graficznej się nie kręci(mam go przodem do ziemi to wcześniej nie widziałem). Czy on tylko czasami się kręci, czy popsuł mi się i muszę wymienić wiatrak? O kurde nie wiem czy w takiej sytuacji należy mieć włączonego pc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy on tylko czasami się kręci, czy popsuł mi się i muszę wymienić wiatrak? O kurde nie wiem czy w takiej sytuacji należy mieć włączonego pc.

Jeżeli nie kręcił się przy włączonym komputerze, to niedobrze. Ściągnij program GPU-Z i sprawdź temperatury (zakładka Sensors).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za karta. Bo może być problem z wymianą wentylatora.

Pewnie gry się wymieniają przez temp

Prawdopodobnie tak, ale musiałbyś to sprawdzić. Nie ryzykowałbym sprawdzania innej karty graficznej na tym komputerze (chodzi tutaj o "zasilacz"). Proponuję wymianę "zasilacza" na coś nie-z-czarnej-listy. I nie sugeruj się tym specjalistą, który doradził Ci I-Boksa. Spokojnie starczy jakiś Fortron.

Możesz swoją kartę sprawdzić na innym komputerze, jeżeli wystąpią problemy, to jej wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zostawiam, zamknę jeśli temat się rzeczywiście zakończy. Tak swoją drogą zasilacz nadaje się tylko do wymiany. To jest jeden z tych, przy których "nie znasz dnia ani godziny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam go do naprawy(na razie nie odpalam żadnej gry ani nic tylko internet, oraz zostawiłem zdjętą obudowę z lewej strony, żeby nie było tam tak gorąco.

To jest jeden z tych, przy których "nie znasz dnia ani godziny".

Ta... To mnie przekonało, rozejrzę się za nowym ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...