Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JohnnyBlunt

Rozwiązany: Belinea 101735 - odbicia obrazu

Polecane posty

Mam problem.

Niedawno kupiłem inny używany monitor, ponieważ stary CRC się zepsuł. Mam teraz LCD-ka Belineę 101735 i występuje w nim następujący problem: wszystko się odbija, tzn. ma swoje odbicia (takie jak w TV kiedy antena jest źle ustawiona). Szczególne dokucza to przy czytaniu tekstu, ale w ogóle jest też bardzo denerwujące. Monitor jest połączony NOWYM kablem VGA - VGA do komputera. Z tyłu monitora jest też złącze DVI.

Proszę o pomoc. Może lepiej jest połączyć monitor z kompem kablem DVI - VGA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) podaj konfigurację sprzętu

2) kabel nowy niekoniecznie musi być "dobry" (szczególnie te "tanie" albo "bardzo tanie"), duzo zależy tez od rozdzielczości (jakiej używasz? natywna dla tego monitora to: 1280 x 1024 / 75 Hz)

3) nie wiem czy kabel DVI->D-Sub będzie dobrym rozwiązaniem, o ile dobrze pamiętam model 101735 miał DVI-D, co wyklucza użycie "przejściówki" z analogowego złącza D-Sub (ale dokładnie nie pamiętam, może to było jednak DVI-I?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

AMD Athlon 1400@1.4 Ghz

GeForce 5600FX

1GB Ram

Tak rozdzielczość jest ustawiona na 1280 x 1024 / 75 Hz.

No, a kabel to rzeczywiście jakiś 4World Accessories za 19zł.

Złącze to DVI (tak koło niego pisze, nie DVI-I).

O ile się orientuję to wydaje mi się, że można dostać kabel DVI-D-Sub.

Skoro to wina kabla to jaką markę byś polecał? Jakiś lepszy zamiennik (nie wiem, może Active Jet, bo tusze do drukarek są całkiem w porządku)?

Edytowane:

Mogę uzyskać oryginalny kabel od monitora za jakiś czas (facet po prostu zapomniał go wsadzić do pudła przy wysyłce). Hmm... Czy to mogło by rozwiązać ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 1400@1.4 Ghz

GeForce 5600FX

1GB Ram

[uWAGA: będę złośliwy]

Więc tak, położyłem te części obok siebie (nie dały się połączyć) i nie umiem zainstalować na tym systemu. O niczym nie zapomniałeś?

OK, nieważne, załóżmy że tym razem obędzie się bez pełniej konfiguracji sprzętu

No, a kabel to rzeczywiście jakiś 4World Accessories za 19zł.

Jakiej długości? na opakowaniu nie podali "zalecanej" rozdzielczości / częstotliwości roboczej?

(dobry to on nie jest)

Złącze to DVI (tak koło niego pisze, nie DVI-I).

O ile się orientuję to wydaje mi się, że można dostać kabel DVI-D-Sub.

Przy złączu przeważnie nic nie pisze, albo co najwyżej DVI. Ale to złącze ma kilka wersji, i nie każda z nich używa sygnałów analogowych. To ze jakiś kabel "można dostać" nie oznacza że zadziała z konkretnym sprzętem.

Skoro to wina kabla to jaką markę byś polecał? Jakiś lepszy zamiennik (nie wiem, może Active Jet, bo tusze do drukarek są całkiem w porządku)?

NIE WIEM czy to wina kabla, aczkolwiek taka możliwość istnieje i jest całkiem prawdopodobna - u siebie takie "problemy" rozwiązuje wyjmując następny kabel z dużego kartonu :P

(w kartonie są różne kable przywożone przez szrociarzy z niemieckich śmietników, dziwnym trafem większość z nich jest dużo lepsza od "dobrych i nowych" sprzedawanych w sklepach ... na allegro takie widuję, firmowane przez HP / Dell / IBM )

Mogę uzyskać oryginalny kabel od monitora za jakiś czas (facet po prostu zapomniał go wsadzić do pudła przy wysyłce). Hmm... Czy to mogło by rozwiązać ten problem?

Bardzo dobry pomysł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... Myślałem, że chodzi Ci głównie o kartę graficzną, ale ok. Jak konfiguracja ci się jeszcze przyda to proszę bardzo:

Płyta główna: MSI KT4AV (MS-6712)

Procesor: AMD Athlon 1400@1,4 Rdzeń Barton

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 5200FX 128MB (tutaj przepraszam za błąd machnąłem się na klawiaturce i nie zauważyłem)

Pamięć RAM: 1GB (jedna kość to chyba Kingstone, a druga nie wiem)

Obudowa: nie powiem Ci bo nie wiem

System operacyjny: Windows XP Professional SP2 (zrezygnowałem nie dawno z SP3)

Zasilacz: marki nie pamiętam, ale jak się nie mylę to chyba 250W

Dysk twardy 1: ST380011A (74 GB)

Dysk twardy 2: SAMSUNG SV2042H (19 GB)

+ masa kabli, kabelków i tym podobnych

Da się złożyć?

Taaaaa... Kabel ma 1,8 m, a producenci "nie pokusili się" o zamieszczenie takiej informacji jak zalecana rozdzielczość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa... Kabel ma 1,8 m, a producenci "nie pokusili się" o zamieszczenie takiej informacji jak zalecana rozdzielczość

Ok, zrobiłem małe rozeznanie - Active Jet jest w miarę OK, o kablach 4World słyszałem same kiepskie opinie. Podobno 1,8m ma problemy już z rozdzielczością 1024x768 .... jeśli tak jest, to musi być naprawdę "specjalny" (nawet bardzo nieładnie wyglądające nonejmy są w stanie pracować przy takiej rozdzielczości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...