Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rybzor

Dziwne zachowanie karyt graficznej.

Polecane posty

Witam, mam dziwny problem z kartą graficzną. Wkleję pierw pełną specyfikacje.

Procesor: AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz @ 3523 MHz

Chłodzenie procesora: BOX.

Karta Graficzna: ZOTAC GeForce GTX 260 AMP Edition (core 216) 896MB - 650/2100/1400 @ 700/2200/1500

Chłodzenie karty graficznej: BOX.

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P.

Chłodzenie płyty głównej: BOX.

Pamięć: Goodram, 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz, 9-9-9-24.

Chłodzenie pamięci: Brak.

Dysk twardy: Samsung HD502HJ 500GB 16MB SATA II 7200obr/min

Napęd optyczny: Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM

Obudowa i wentylatory: Modecom B22 + SilentiumPC Zephyr 92mm.

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W

Inne: Monitor LG W2261VP-PF 21,5"

Komp jest dość nowy. Kartę kręciłem zawsze w granicach rozsądku, do momentu kiedy osiągnąłem 700/2200/1500. Nigdy nie przekraczałem tych wartości. Problem pojawił się parę dni temu. Właściwości karty nie zostały zmieniane od dobrych 2 tygodni. Wszystko zaczęło się od Dirta 2. 3-4 dni temu zainstalowałem Dirt 2. Grałem sobie, grałem, wszystko ładnie śmigało. Jakieś ~50-60fps na full detalach przy ~1900x1000. Na drugi dzień znowu odpaliłem Dirta i nagle się wykrzaczył obraz. Widoczne były typowe artefakty. Gra padła, a ja wróciłem do pulpitu. Kilka uruchomień później było tylko gorzej. Po pewnym odpaleniu przywitał mnie BSOD, komp się zresetował. Na moje nieszczęście już nie tylko w Dircie tak się działo. Odpaliłem MW2, pograłem 5 sekund na multi i też BSOD. PES2010 - BSOD. Postanowiłem wrócić do podstawowych wartości karty i przywróciłem 650/2100/1400. Zmniejszyłem też taktowanie procesora do początkowego 3200MHz. Niestety ku mojemu zaskoczeniu i to nie przyniosło rezultatu.

Nie grałem w nic 24h, zostawiłem kompa no i znowu odpaliłem gry. Coś ruszyło, jednak trochę inaczej. MW2 na full detalach jak zwykle, zachowuje się jakby miał granicę 60 FPS. Tzn ciągle utrzymuje się ta liczba, dodatkowo, kiedy na ekranie jest dużo dymu to zwalnia. Wcześniej osiągałem spokojnie te 70-80 fps, zwłaszcza kiedy patrzyłem się w ziemie, a FPS nigdy nie spadały (lub nie spadały aż tak), niezależnie od tego w jakim dymie byłem. Odpaliłem Dragon Age i działał. Myślałem, że coś nie tak z kartą, to odpaliłem 3dmarka03 żeby się upewnić. Ku mojemu zaskoczeniu wynik zmalał tylko odrobinę. Z 50k do 48,5. Biorąc pod uwagę zmniejszenie taktowania procesora to chyba się nie zmienił...

Jak teraz odpalam Dirta 2, to dalej mam BSOD... Jednak MW2 już rusza. Wszystko wygląda na to, że karta w grach straciła na swojej wydajności, ale w 3DMarku wynik pozostaje taki sam...

Wiecie może co jest nie tak?

Aha, i próbowałem usuwać i instalować na nowo sterowniki. Niestety nie pomogło. Moje stery to:

Wersja:

195.62 WHQL

Data wydania:

2009.11.26

Dadatkowo: odpaliłem indeks wydajności w windows7 i pozostał idealnie bez zmian, czyli 7.4/7.4/7.3/7.3/5.9. Nie mam pojęcia, czemu gry tak ciężko chodzą... (albo w ogóle nie chodzą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie, dziwna sprawa. Odpaliłem Dirta, bo przy tej grze zawsze na samym początku nawet przed menu mi się zawieszało, tymczasem wszystko było ok. Dla pewności rozegrałem kilka wyścigów, ogólnie z godzinkę pograłem żeby się upewnić. FPSy jak najbardziej OK. Na maxie między 50-60. Nie wiem tylko dlaczego 60 było górną granicą. Tzn widać było, że komp wyciągnie więcej, a jednak stoi bita liczba 60 fps na frapsie tak przez np 5 minut jazdy, nie zmieniając się.

Dodatkowo, kiedy odpalałem MW2 wcześniej wyskoczyło mi okienko, że moje ustawienia grafiki się zmieniły i czy zaktualizować ustawienia w grze, niektórzy pewnie grali i wiedzą o co chodzi. Potem jeszcze sprawdzę to MW2, czy zacina w dymie itp. Wygląda na to, że coś mi się zmieniło znowu w ustawieniach, jakby sterowniki szalały. Ja jednak nic nie dotykałem...

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zmuszony odświeżyć temat...

Oglądając film, a dokładniej przewijając go znowu wyskoczył mi ten błąd. BSOD gaśnie bardzo szybko i nie jestem w stanie spisać informacji, nawet naciskając pause, jednak wygląda on mniej więcej tak:

http://www.eng.uwaterloo.ca/~mawillia/images/nvbsod.jpg

lub

http://thewinforums.com/uploads/monthly_02...08244_thumb.jpg

Jestem na 100% pewny, że cyfry po "STOP:" zgadzają się. W zasadzie nie gram w nic ostatnio, tylko w CSa, przez ten głupi błąd... Wkurzające to jest, niby karta działa, w 3d marku wyniki dobre, a w grach albo przycina, albo wyłącza kompa po jakimś czasie... Ktoś ma pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko dokładnie spisać wystarczy wyłączyć automatyczny restart po wystąpieniu awarii (szczegóły na Google, nie chce mi się pisać).

Możesz spróbować przeinstalować sterowniki od karty graficznej, lub też zainstalować jakieś nieco starsze, być może to pomoże. Tylko pamiętaj, żeby po usunięciu obecnych sterowników usunąć resztki po nich np. za pomocą programu Driver Cleaner uruchomionego w trybie awaryjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie ale z inną kartą graficzną.Gry chodziły normalnie a potem w 1 grze wyskoczył artefakt z początku nie wiedziałem o co chodzi więc pomyślałem że coś pewnie się zepsuło,potem zaczeły artefakty wyskakiwać coraz częściej aż potem całkowicie mi karta graficzna padła :P Więc u Ciebie może być tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twój temat-KLIK?

Podczas startu systemu wciśnij F8 i wyłącz automatyczne restarty (można chyba też tak: Menu Start -> Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> odznacz "Automatycznie uruchom ponownie"). Spisz kod błędu i nam go podaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem tak, wszystko wygląda jak na skrinie:

http://www.eng.uwaterloo.ca/~mawillia/images/nvbsod.jpg

Różni się jedynie tymi cyferkami FFF coś tam. Dokładnie jest to tak:

*** STOP: 0x00000116 (0xFFFFFA8004A864E0, 0xFFFFF88013F21230, 0x000000000000000, 0x0000000000002)

*** nvlddmkm.sys - Adress FFFFF88013F21230 base at FFFFF88013E14000 DateStamp 4607613e\\

p.s tak, to mój temat ;)

Zainstalowanie starszych sterowników z pomocą Driver Cleaner niestety nie pomogło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało taki problem sporo osób, ale chyba nikt nie znalazł żadnego rozwiązania...

Oczywiście że znalazł!

Problem polega na tym, że zdiagnozowanie tego typu uszkodzeń w warunkach domowych / amatorskich jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe.

Do sprawdzenia:

- na początek reinstalacja systemu, na innym dysku (po co psuć działający system?) i ze sprawdzonym zestawem sterowników

- karta graficzna

- zasilacz

- płyta główna

- procesor

- pamięci

- dysk

w podanej kolejności.

Sprawdzamy "na krzyż", to znaczy:

-> do testowanego komputera wkładamy sprawny (100%) podzespół

-> a "podejrzany" montujemy do komputera testowego (zwykle warsztatowego)

-> i oba "męczymy" w sposób najczęściej powodujący u użytkownika objawy uszkodzenia.

Skuteczność takiej diagnostyki jest wysoka, ale nie 100% - powiedzmy powyżej 80% "wrednych" vel "nietypowych" uszkodzeń da się w ten sposób usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...