Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kpiotrowski

Właściwe temperatury dla 8800GTS

Polecane posty

Czyszczę kompa regularnie, co ok 2 miesiące przedmuchuję wszystko sprężonym powietrzem. Mam jeden wentylator 120 mm z tyłu obudowy. Z tego co pamiętam ta karta zawsze się tak grzała, tzn co najmniej od 1,5 roku, kiedy to zacząłem się interesować tym jakie temperatury panują na podzespołach. Chyba nawet wtedy gdzieś przeczytałem, że te karty mogą mieć nawet tak wysokie temperatury i temat olałem. Teraz przy okazji O/C procka pomyślałem też o ew kręceniu karty, ale chyba w takim razie dam sobie z tym spokój...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężone powietrze nie pomoże, ja mam 8800GTS 512 chłodzenie troszkę inne ale podobne i u mnie dopiero jak ściągnąłem plastik to zobaczyłem, że na żeberkach z przodu gdzie wentyl pcha powietrze zrobił się korek z kurzu, blokował on wpływ powietrza, jak wyczyściłem temp o 40 stopni w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym wyczyszczeniu, karta osiąga teraz max 88-89st w stresie. Obawiam się, że to nadal za dużo, żeby brać się za jej podkręcanie. Zauważyłem jednak jedną rzecz - nawet w trakcie największego obciążenia i max temp wiatrak na karcie nie kręci się z pełną prędkością. W spoczynku jest to ok 1400 RPM, natomiast w trakcie testu max 1700 RPM. Wyniki te odczytałem z programu GPU-Z i tam też jest napisane że 1400 i 1700 RPM to dla tego wiatraka odpowiednio 60% i 65% pełnej mocy. Co zrobić, żeby wiatrak na karcie kręcił się szybciej? Czy można gdzieś ustawić dla niego profil Performance, tak jak np dla wiatraka na procku w BIOSie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Rzeczywiście. Ustawiłem go na 95%, puściłem test i tym razem temperatura nie przekroczyła 80 st! To już jest znaczny postęp. Tylko jak teraz ustawić, żeby wiatrak sam skalował obroty w zależności od temp? Przy tych 95% był już bardzo głośny i nie chcę żeby pracował tak nawet w 2D.

Nie cytujemy poprzedzającego posta. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% jak dla mnie to za dużo, i jeszcze przy tym temp ok 80* :ohmy: Może z pasty zrobił się kamol? Spróbuj wymienić, albo to chłodzenie takie lipne w końcu seria 88xx G80 świeża nie jest a chłodzenie swego czasu było raczej nowością i dopracowane mogło nie być. Najlepiej rozbierz na części przeczyść, daj nową pastę i jazda. Jak nie czujesz się na siłach, uważasz że nie masz takich umiejętności, no to nieciekawie, kto nie umie ten niech lepiej zapłaci :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie rzeczywiście nie jest zbyt wydajne w tej karcie. Siedzę dzisiaj pół dnia w necie i szukam tekstów na polskich i zagranicznych forach o mojej karcie. Wygląda na to, że nie mam się czym aż tak bardzo przejmować, bo te karty mogę się mocno grzać. Wg producenta można dojść do 100 st, natomiast wszyscy zalecają, żeby nie przekraczać 90 st. w stresie. W BIOSie karty temp krytyczna ustawiona jest na 110 st (dopiero przy niej wiatrak idzie na 100%). Sam fakt, że wiatrak przy default'owych ustawieniach zaczynał mi się kręcić TORCHĘ szybciej dopiero ok 85 st daje do myślenia. W tej chwili ustawiłem Fan Profile w Rivie, tak żeby wiatrak dawał z siebie więcej przy wysokich temp. Podkręciłem nawet kartę z 500 do 600 mhz i w grach mam ok 80 st.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...