Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ner'Thoss

mala ilosc fps w grach...

Polecane posty

Otóż mam taki problem, że w różnych grach mam znacznie mniej fpsów niż powinienem... Ot przykład. W counter-strike'u fpsy wachają mi się w granicach 40-60(z przewaga na 40)[powinno raczej smigac z duzo wieksza iloscia fpsow]. czy chociażby wow gdzie przy dobrych wiatrach wyciągam 25fpsów na low detalach(przewaznie +/- 10)... I właśnie nie wiem co o tym myśleć, fakt komp troche stary... zresztą zobaczcie sami...:

Procesor-Intel® Celeron® CPU 2.66GHz @3014MHz

Karta graficzna-NVIDIA GeForce 6600 LE ~128MB [1024x768]

Karta dźwiękowa-Realtek AC'97 Audio

Pamięć fizyczna-1536MB

Plik strony-3434(2047)MB

System operacyjny-Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2

do tego monitor NEC MultiSync FE700+

Zasilacz 420W

ma ktoś jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż może być wiele możliwości . Może masz zasyfiony system ??

ściągnij sobie program np Glary utilities i przeczysc nim system z syfu i przeskanuj kompa jakimś antywirusem

jak to zrobisz zrób defragmentację dysku powinno pomóc .

Jeżeli chodzi o Wowa to mimo dość przestarzałej grafiki wymaga mocnego kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładne ustawienia w CS:S. Jeśli filtrowanie anizotropowe oraz antyalliasing są włączone to masz nawet sporawą ilość FPS. Ja bez względu na rozdzielczość i na full mam 74-75 i tak na stałe, więc chyba nie jest aż tak fatalnie u ciebie. Gofer dobrze powiedział, fps są w normie. Co do WOWa to się nie wypowiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antyvir jakis darmowy;@ nie pamietam nawet... a o jaka pamiec dokladnie CI chodzi?

ps. zauwazylem jakies dziwne dzialania ze strony mojego PC... i nie mam kompletnie pojecia o co chodzi...

poszperalem wczoraj wieczorem w ustawieniach nvidii dot karty graficznej, pozmienialem troche suwakow itp. i osiagnalem jakas optymalna konfiguracje karty co poskutkowalo tym, ze w csie zaobserwowalem juz nie 40-60fps a 70-100... w wowie tez byl znaczny skok bo z 15-25fps mialem ok 40... tylko co z tego skoro dzisiaj juz ta konfiguracja nie dziala i znowu jest tak jak wczoraj, nawet gdy resetuje ustawienia karty i znowu szukam optymalnego rozwiazania..... szczerze mowiac zaczynam wierzyc ze pc jest nawiedzony xD

edit: zobaczymy jak dzisiaj w nocy bedzie, byc moze moj nawiedzony pupilek rozpędza sie na noc tylko:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o CS 1.6, to ja gram z wyłączoną synchronizacją pionową (nie wiem jak w Source). Przed tym "zabiegiem" było właśnie 50-60fps, teraz jest stale i niezmiennie 100fps, nawet przy smoke :). Polecam też co jakiś czas przeczyścić komputer CCleaner'em i zdefragmentować dysk-pamiętam, jak Czero było wrażliwe na zaśmiecenie komputera :).

Zasilacz 420W

Możesz sprawdzić dokładny model? Obawiam się, że to może być Xilence, względnie Akyga lub Noname.

Jaki to dokładnie zasilacz i w jakich grasz rozdziałkach?

Karta graficzna-NVIDIA GeForce 6600 LE ~128MB [1024x768]

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom Menedżer zadań (prawy przycisk myszy na pasek zadań i wybierz opcję Menedżer zadań, lub naciśnij kombinację CTRL+SHIFT+ESC), przejdź do zakładki Wydajność i tam sprawdź jaka część pamięci jest zajęta, ewentualnie daj screena, to sam sprawdzę.

Dowiedz się jakiego masz antywirusa, "darmowy" to trochę mało informacji.

Co do ustawień, to możesz pobawić się filtrowaniem tekstur (wyłącz część opcji i zobacz jak to wygląda).

Zasilacz do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...