Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaXKiller

Rozwiązany: Zasilacz: spalony czy nie?(atx)

Polecane posty

Postaram się o szybki opis. Młody grał wczoraj w DMC4 nagle zaczęło coś śmierdzieć i w momencie komputer się wyłączył. Niestety nie otwierałem go"na gorąco" bo musiałem wyjść. Po powrocie do domu komputer się nie odpalał, brawie brak reakcji ledwo się diody zapaliły,a fan od procka to nawet ćwierć obrotu nie robił. Od razu pomyślałem o zasilaczu.Odłączyłem prawie wszystko i, spiąłem odpowiednie piny w MPC(p1) i odpalał bez problemu. Jednak jak próbuje go obciążyć czymś 12V to pada od razu(na przykład karta graficzną lub gdy podłączam ATX12V(p4)).Jak podłączałem żarówkę(12v) samochodową do molexa też ten sam efekt. Choć z podłączonym MPC, dyskiem i DVD.Działa wiatraczek na procku i można płytę wyjąć z napędu(odzyskałem płytę z CDA :]). Rozebrałem zasilacz, trochę zakurzony ale zero śladów spalenizny.

CFG kompa taki jak w profilu, do tego zasilacz Feel 350ATX

Tu mam pytanie, czy jest jakaś typowa usterka powodująca ten problem, może ja się mylę ,czy zasilacz RIP i muszę kupić nowy. Nie chciałbym kupować niepotrzebnie zasilacza.

Co do płyty głównej to postaram się zaraz podać(jak nie zdążę to postaram się jutro)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pożyczyć,to za bardzo nie mam od kogo. Zamówiłem już nowy zasilacz (mocniejszy i markowy, człowiek uczy się na błędach). Jak go odbiorę wtedy wszystko się okaże.Mam nadzieje,że obejdzie się bez większych problemów. W zależności od tego co zasilacz "zabrał ze sobą" zastanowię się czy nie wymieniać sprzętu stopniowo na nowszy.

Jak na razie to kroi się tydzień bez większego grania, ale może to i dobrze. Mały "odwyk" mi się przyda :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Chieftec GPS-550AB-A, tak to ten sam który znajduje się w aktualnym CDA w polecanych konfiguracjach(optymalny). W zależności od tego czy coś jeszcze się spaliło będę próbował złożyć coś na kształt tego.

Mam taką małą prośbę, by na razie nie zamykać tematu. Może się potem przydać gdy będę potrzebował jeszcze coś w komputerze wymienić.

Co do listy to oczywiście, że się wpisze.

Aha, dziękuje za dotychczasową pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt trafny wybór, w tej cenie można kupić lepszy sprzęt. Do słabszego komputera wystarczy, ale jeśl chcesz używać tego zasilacza do lepszego sprzętu w przyszłości, to proponuje skorzystać z możliwości zwrotu towaru bez podawania przyczyny (o ile kupujesz w sklepie internetowym) i zakupie czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecasz? Zamówiłem z dostawą do sklepu(komputronik),więc chyba nie będzie jeszcze problemu ze zwrotem.

Jeśli będzie możliwość zmiany to może skorzystam. Jak byś mógł swoją propozycje w miarę szybko umieścić i wyjaśnić jaki jest przyrost jakości. Przyznam szczerze, że co do zasilaczy to za bardzo wiedzą i znajomością modeli nie błyszcze :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie powinny być:

OCZ StealthXStream 500W Pro

bequiet! PurePower L7 530W

Nieco tańszy (ale i jednak słabszy od wcześniej wymienionych):

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

Osobiście jednak kupowałbym w innym sklepie, bo komputronik jest drogi. Ze sklepów internetowych rozsądne ceny ma esc.pl.

[edit]

Po zobaczeniu posta na dole. Nazwę nie tego OCZ skopiowałem, chodziło mi o ModXStream. StealthXStream nie jest może zły, ale jednak gorszy od ModXStream.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...