Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matis1011

Internet z laptopa na stacjonarny

Polecane posty

Witam,

Mój problem wygląda następująco.

Mam zamiar kupić nowego COD'a- MW2. Problem w tym, że na komputerze (stacjonarnym) na którym chcę to zainstalować grę nie mam neta. Jest on niezbędny do zainstalowania gry. Połączenie mam natomiast na laptopie- IPlus.

Teraz jest pytanie. Czy jest osiągalne, żeby jakoś połączyć 2 komputery tak, żeby laptop był przekaźnikiem sygnału do stacjonarnego?

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, genialny sposób nieprawdaż? :D

Nie da się. Laptop ma wbudowane... to coś co odbiera sygnał. W to wkłada się kartę (taką od tel) i łącze się za pomocą Wireless Manager.

Ten pomysł odpada.

Proponujecie coś innego? W tym temacie jestem raczej całkowicie zielony. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem o co chodzi to... takie zwykłe gniazdko jak w tel, wejście na kabel erthernet i... zwykłe wejście USB. Oczywiście pomijając ten, "szerokopasmowy modem bezprzewodowy". Coś w tym stylu. Przez to się łacze. ;)

EDIT: Trochę poczytałem i dowiedziałem się, że jest oczywiście możliwość przez router. Ale to dość kiepski wybór na 5 min używnia. xD

Albo jakiś switch. Co to jest? Gdzie to dostać? Jak to zoptymalizować z komputerami w Windowsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, mam już chyba wszystko do połączenia. Jutro postaram się to zrobić i powiem jak wyszło.

Przyszedł mi do głowy jeszcze taki pomysł. Kiedyś, gdy nie było stałego łącza, podłączano kompa do gniazdka i... tyle. :D Czy na 5 min takie rozwiązanie nie jest najlepsze? Tylko tam jest taki nr który trzeba wybrać... Jaki to był nr?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o połączenie przez linę telefoniczną za pomocą modemu analogowego? Jak masz taki modem, to możesz próbować, choć najprostszy (i najszybszy - dla modemów analogowych 64kbps jest szczytem ich możliwości, w praktyce najszybszy protokół oferował 56kbps i to tylko w jedną stronę, w drugą było 33,6kbps czy jakoś tak) sposób podał Ci SwisteK. Numer dostępowy TP chyba jeszcze działa (to był bodajże 202122, nie wiem, czy nie z "0" na początku), inni operatorzy też w swoim czasie oferowali własne numery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zerem na początku. 64kbps to oferował dopiero ISDN, więc łącze cyfrowe. Standardowe telefoniczne łącze analogowe oferuje transfer maksymalny rzędu 56kbps, a w rzeczywistości w Polsce jak się dobijało do 40kbps, to już było dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do przeprowadzenia aktywacji wystarczy? :]

Żeby się (za przeproszeniem) nie sr#ć z robieniem lan'a. Próbowałem dzisiaj ale coś mi nie wychodziło.

edit: Jeszcze takie jedno pytanko. Co wpisać w polach nazwa uzytkownika i haslo? xDD

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard

64kbps to była wartość teoretyczna dla łączy analogowych - po prostu nigdy nie powstały takie modemy (ani protokół wspierający taką prędkość), zapewne dlatego, że w momencie ujednolicenia standardu dla 56kbps (V.90) modemy analogowe odchodziły już powoli w niepamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem (zresztą nadal jestem) święcie przekonany, że maksimum dla pojedynczej linii analogowej bez kompresji to 56kbps. No, ale nic nie zamierzam się kłócić, być może Ty masz rację, być może ja, a być może żaden z nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się tu nie kłóci :). Informacja o tych 64kbps pochodzi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, z któregoś PCWK (jak przeryję swoje "archiwum", to pewnie znajdę numer i tytuł artykułu) i jest to wartość czysto teoretyczna, bo, jak napisałem wyżej, nie powstało nic, co by taką prędkość wspierało. W praktyce to 56kbps jest maksimum dla linii analogowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...