Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daniel0313

Kasperski 2009 źle działa na Windows 7

Polecane posty

Ostatnimi czasy przeinstalowałem na próbe XP na 7. Gdy przyszło do instalacji Kasprerski Internet Security 2009 zaczęły pojawiać się dziwne wiadomości że sterowniki danego użądzenia nie są zgodne i zostaną zablokowane. Przez to połowa funkcji programu zostaje wyłączona. Czy jest na to rada aby Kasperski działał normalnie? Na XP żadnych problemów nie było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego instalowałem i był ten sam problem, potem próbowałem Norton Internet Security 2009 i tak samo. Podobno KIS 2010 działa pod 7.

Ja osobiście na Win 7 korzystałem z Eset Smart Security ale teraz się przesiadłem na darmowego Comodo Internet Security. Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co uważasz o Comodo Internet Security? Szkoda że jakieś 15 minut temu tego nie przeczytałem bo zainstalowałem już Avirę a za Firewall właśnie Comodo Firewall bez opcji Internet Security. Ale podobno ta Avira też jest dobra, choć nie po polsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam kompletu Comodo Firewall + Avira AntiVir. Wszystko działa bardzo dobrze, nie ma problemów z infekcjami, fałszywymi alarmami itp. Jeśli chcesz, możesz przesiąść się na full Comodo, ale różnicy w skuteczności raczej nie zobaczysz.

Jedynym minusem Aviry jest reklama przy aktualizacji, która właśnie zminimalizowała mi HoMM V... No i przy aktualizowaniu troszkę muli, ale to góra dwie minuty i znów spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co uważasz o Comodo Internet Security?

Testuję od niedzieli ale póki co nie zawiódł mnie. Nic nie zamula, działa dobrze. Częste aktualizacje. Do tego Defense+ dzięki czemu nic bez twojej wiedzy się nie stanie. Coś jak UAC tylko bardziej "upierdliwy" bo pyta dosłownie o wszystko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do firewalla, Comodo z tego co widzę pyta dosłownie o wszystko. Jeśli jakiś niebezpieczny program będzie chciał się włączyć i wyświetli mi się Comodo to skąd mam wiedzieć że ten program jest niebezpieczny, przecież jak nie będę wiedział co to jest to mogę mu zezwolić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comodo zbiera informacje jak zachowali się użytkownicy, gdy napotkali na taki problem (oczywiście Ci, którzy wyrazili zgodę) i na tej podstawie podpowiada jak większość zareagowała.

Jeśli dobrze skonfigurujesz Defense+, to później pyta się o cokolwiek tylko wtedy, gdy coś będziesz instalował, lub uruchamiał coś nowego, bądź też coś będzie próbowało wykonać podejrzaną operację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak co do kasperskiego to wersja 2010 działa pod w7 ale wcześniejsze nie, i tak jest chyba we wszystkich av sprzed tego roku, ale głowy za to nie dam.

dlaczego mając płatnego av przeszedłeś od razu na avirę?comodo jest dobry jako firewall ale avira jako antyvirus już niekoniecznie. jeśli nie możesz natychmiast kupić pełnej wersji to przetestuj jakiegoś triala. osobiście poleciłbym Pandę,a z ciekwości dla porównania G datę albo F secure bo o nich ostatnio ciągle głośno ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, dlaczego Avira jest słaba? Korzystałem z niej bardzo długo i nigdy nic nie przepuściła, nie zmula komputera i ma intuicyjny interfejs. Czego chcieć więcej? Skasowałem tylko dlatego, że testuję teraz Comodo Internet Security.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej strony: nikomu nie poleciłbym Pandy. Jakiejkolwiek wersji... Próbowałem tego antywira w kilku różnych wersjach i KAŻDA sprawiała jakieś kłopoty. Czy to przy instalacji, deinstalacji czy jakieś duperelki w czasie pracy - ciągle coś było nie tak. Zostałbym więc przy proponowanym wyżej kilka razy wyjściu Avira + Comodo Firewall a później ew. kupnie Windows 7. Sam używam Kaspersky'ego 2009 i planuję kupno 7, ale dopiero w styczniu, kiedy kończy mi się licencja na 2009 i spokojnie kupię od razu 2010 ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście kazdy ma inne doświadczenia z Pandą czy Avirą :) Avira nie jest taka lekka przynajmniej 512 ramu jej potrzeba, a i wykrywalnośc niestety nie najwyższa. miałem przez kilka miesięcy, a że lubię sprawdzać co nowego w trawie oiszczy to zafundowałem sobie skaner online pandy...o jak mocno się zdziwiłem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystałem z Aviry, teraz testuję Comodo. Oba działają sprawnie i nie zamulają systemu, chociaż odnoszę wrażenie, że na Comodo pracuje się odrobinę wygodniej. Avira nie wpuściła mi żadnego wirusa, co z latającą po całym internecie siostrą jest sporym wyczynem. Na temat skuteczności Comodo nie mogę się wypowiedzieć, jest jeszcze zbyt wcześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...