Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Major Domo

Dziwny komputer

Polecane posty

Mój sprzęt:

Intel Pentium 4 2.88 GHz

Radeon HD 3450

1GB RAM DDR2

Większa ilość komponentów raczej potrzebna nie będzie.

Mam pewien dziwny problem z komputerem - otóż Assasins Creed w 1024x768 z niemal wszystkimi opcjami

na maksa działa świetnie. A w minimalnych Kredo Asasyna pisało, że wymaga procka dwurdzeniowego.

A NfS:U2 na najwyższych przycina się. Ktoś mi to wytlumaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że ta gra jest bodaj z 2003 roku. A Twoja karta jest młodsza i gra nie wykorzystuje wszystkich dobrodziejstw, które ona daje. Czyli możesz mieć na niej shadery 4.0 a gra tego nie wykożysta. Tak samo z pamięcią. Możesz mieć 1 GB a gra np maksymalnie skorzysta z 128 MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu, że Assasins Creed chodzi mu na wysokich, a komputer ma gorszy dużo od mojego(co prawda sprawny). Albo Bóg zesłał na twój komputer łaskę i obdarzył twojego P4 drugim rdzeniem, albo masz wersję inżynierską owego procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu HT, czyli 'wirtualny' drugi rdzeń. Co do problemu, to może leżeć w sterownikach - jakie masz? Karta jest na PCI-E czy AGP? Jak to drugie, to trochę cienko, bo sterowniki dla świeżych AGPowych Radków są niedopracowane. Popróbuj z innymi wersjami, może to coś da. No i interesu na tej karcie nie zrobiłeś, straszny słabiak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że jest to firmowy komputer Della, tylko 512MB ram i karta są dołożone.

Za kartę dałem 300 koron. W przeliczeniu na złote może się wydawać dość drogo (150zł), ale w Norwegii taka cena to nic.

Karta jest na PCI-E, podkręcona tak, że wymontowałem wentylatorek i teraz przystawiam do niej wiatrak stołowy. :wink:

Rzeczywiście, mam uruchomiony HT, ale nie sądziłem, że ma to większy wpływ na gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyper-Threading (ang. hiperwątkowość, nazwa oficjalna Hyper-Threading Technology) ? nazwa technologii opracowanej przez firmę Intel dla procesorów Pentium 4 i Pentium Extreme Edition, wprowadzona ponownie w procesorach bazujących na mikroarchitekturze Nehalem.

Technologia ta polega na tym, że dwa niezależne wątki mogą korzystać z tych samych jednostek wykonawczych procesora, jeżeli jeden z nich ulega "przeczekaniu" (związanemu z np. błędnym przewidzeniem rozgałęzienia w przetwarzaniu potokowym), sprawiając wrażenie wykonania równoległego. Bazuje ona na fakcie stosunkowo niskiego wykorzystania tych zasobów w danych odcinkach czasu. Maksymalny teoretyczny do osiągnięcia zysk wydajności szacowany jest na 30%, praktycznie trudno jest osiągnąć zysk powyżej 20%. Procesor wykorzystujący technologię HT widziany jest w systemie operacyjnym jako dwa procesory logiczne. Przy wielordzeniowości widziany jest jako dwukrotnie większa liczba jednostek wykonawczych.

Wiki się kłania ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...