Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krzysiek_krzewski

Lan-czy jest możliwe odpalenie windowsa z drugiego kompa

Polecane posty

Otóż mam pytanie:

Czy można odpalić windows'a z drugiego kompa jeżeli są połączone w lan.

Uprzedzam potencjalne odpowiedzi.Nie mogę po prostu przepiąć dysków ponieważ chodzi o desktopa i laptopa, a przejściówek też nie posiadam.

Nie jestem pewien co do działu ponieważ pośrednio tyczy to się 3 działów :cool: ,lecz wydaje mi się że tu będzie najlepiej

dzięki za odpowiedzi :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie jak chciałbyś by to wyglądało? Moim zdaniem to niemożliwe, sieć lan działa na zasadzie udostępniania plików, co najwyżej sterowania drugim :/ Włączenie windowsa z drugiego komputera przez 1 jest nie możliwe, ponieważ ten drugi laptop musi być wtedy wyłączony, a jak jest off to lan nic nie daje :/ Taka jest moja opinia, nie wiem co inni powiedzą, ale myślę, że dobrze mówię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rpzeciez żeby komputery w lanie "sie widziały" to musza byc włączone, jak ty chcesz włączyć przez lan komputer do którego nei masz dostępu? Chyba że aprzez jakies zewnętrze urządzenie, które jest połączone z komputerem i ono by włączało komputer.

Ale generalnie to jest to niemożliwe. (póki co)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem myślałem że może jest jakaś marna szansa na to a myślałem tak na podstawie funkcji wake on lan itp.A uzyskać po prostu chciałem możliwość uruchomienia desktopa póki dysk by nie wrócił z gwarancji.Dzięki za odpowiedzi.A tak po za tym to gdy by coś takiego istniało np. w szkole można by zainstalować na jednym kompie systemu a na reszcie która jest podłączona nie trzeba by instalować.Ale to takie tylko fantazje :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz stacjonarkę bez dysku i lapka. Chciałbyś użyć stacjonarki jako terminala, do zdalnej pracy na lapku.

Nigdy nie konfigurowałem czegoś takiego, ale to wykonalne. Potrzebna jest odpowiednia karta sieciowa i bios. Trzeba tak ustawić stacjonarke, aby bootowała się przez sieć. Oczywiście trzeba też odpowiednio ustawić laptopa.

Czy to da się zrobić z Widnowsem ? Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chciałbym po prostu uruchomić stacjonarke z dysku laptopa i tam grać itd.Nie interesuje mnie co by się działo wtedy z lapkiem czy musiałby być w jakimś specjalnym trybie czy coś.Po prostu włączyć stacjonarnego i korzystać z jego bebechów.W sumie to ciekawy temat poruszyłem :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...