Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fryz

Rozwiązany: Windows 7, Reset przy starcie systemu

Polecane posty

Ave,

A więc problemów ciąg dalszy - po kłopotach z laptopem koleżanki przyszła pora na mój komputer. A więc:

Włączam ja sobie dziś rano komputer, czekam z niecierpliwością na ukazanie się pulpitu i niestety.. w momencie ładowania systemu (tzn. wtedy, kiedy z tych latających kulek tworzy się logo windowsa - czasem w trakcie, czasem już po utworzeniu) komputer się zresetował. Myślę sobie nic to, zdarza się, ale niestety - przed ładowaniem się systemu pojawiają się do wyboru dwie opcje - "Launch Startup Repair (recommended)" oraz Start Windows Normally. Wybierając drugą opcję wracamy do punktu wyjścia (resetu przy ładowaniu win 7), wybierając pierwszą ładuje się Startup Repair, szuka problemów, następnie informuje, że nie potrafi ich naprawić i proponuje wysłanie informacji o nich do MS.

Włączając z wciśniętym F8 mam między innymi do wyboru opcję Repair Your Computer - po jej wybraniu i załadowaniu pojawia się okienko wyboru układu klawiatury, a następnie lista opcji - Startup Repair (to co wyżej opisane), System Restore, System Image Recovery (po kliknięciu na obie wyskakuje błąd "There was an unexpected error: A device attached to the system is not functioning. (0x8007001F). Please close System Restore and try again." oraz "An internal error occurred. The following information might help you resolve the error: The system cannot find the file specified. (0x80070002)") Windows Memory Diagnostic oraz Command Prompt.

Żaden z Safe Mode'ów (tzn Safe Mode, Safe Mode with Networking oraz Safe Mode with Command Prompt) nie pomaga - jest to samo co przy normalnym włączaniu. Last Known Good Configuration podobnie. Disable automatic restart on system failure dało tyle, że komp zamiast się zresetować pokazuje blue screen'a, pozostałych opcji nie próbowałem - jeśli mogą coś dodać to napiszę jak brzmią.

Co do przyczyn - wczoraj próbowałem odpalić program Partition Magic - przy jego starcie było parę błędów, które dał radę naprawić i jeden przy którym wymiękł i się nie włączył (nr błędu to bodajże 117 ale pewny nie jestem.) Ponadto instalowały się przy wyłączeniu aktualizacje windowsa.

Konfiguracja: Win 7 RC build 7100, Gigabyte GA-P35-DS3L, WD Caviar Green 1TB i Seagate Barracuda 7100 180 GB (jedna partycja, systemowa), Chieftec Gps-350eb-101a 350W, GeForce 9600 GT

Z góry dzięki za pomoc, bo ja już nie wiem co z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyczyn - wczoraj próbowałem odpalić program Partition Magic - przy jego starcie było parę błędów, które dał radę naprawić i jeden przy którym wymiękł i się nie włączył (nr błędu to bodajże 117 ale pewny nie jestem.) Ponadto instalowały się przy wyłączeniu aktualizacje windowsa.

Aktualizacje niewinne, to Partition Magic rozwalił sektor startowy albo jakiś pliki systemowe. Kod błędu wskazuje na rejestr (o ile M$ nie wymyślił nowego zastosowania dla 0x8007001F).

Konfiguracja: Win 7 RC build 7100, Gigabyte GA-P35-DS3L, WD Caviar Green 1TB i Seagate Barracuda 7100 180 GB (jedna partycja, systemowa), Chieftec Gps-350eb-101a 350W, GeForce 9600 GT

hardkor

Mam nadzieję że procesor z gatunku "energooszczędnych", bo przy tym konfigu masz szanse obciążyć zasilacz w 110%.

Z góry dzięki za pomoc, bo ja już nie wiem co z tym zrobić.

Szczerze? nie wiem.

Próbował bym "System Restore", ale skoro nie robiłeś obrazu systemu ... będzie ciężko ("System Image Recovery" wyrzuca błąd The system cannot find the file specified przy braku pliku kopii). Szukaj alternatywnego sposobu naprawy systemu (z poziomu instalatora systemu uruchamianego z płyty?), albo kopiuj dane i instaluj od nowa. Naprawdę nie wiem, jeszcze nie próbowałem sobie rozwalać win7 przy użyciu PM i nie zgadnę co trzeba ew. ręcznie naprawić.

Może ktoś będzie lepiej zorientowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hardkor

Mam nadzieję że procesor z gatunku "energooszczędnych", bo przy tym konfigu masz szanse obciążyć zasilacz w 110%.

Cóż, na swoje usprawiedliwienie powiem, że w najbliższym czasie chcę zmienić zasilacz;)

Próbował bym "System Restore", ale skoro nie robiłeś obrazu systemu ... będzie ciężko ("System Image Recovery" wyrzuca błąd The system cannot find the file specified przy braku pliku kopii).

No właśnie robiłem - obraz jest zapisany na partycji E (a więc tej na dysku nie systemowym).

No nic dzięki bardzo;)

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to pięknie proszę o pomoc:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...