Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rforever

Rozwiązany: Po restarcie systemu wentylator procesora się nie kręci

Polecane posty

Mam nastepujacy problem:

Kupilem 3 dni temu nowa plyte glowna z procesorem (GIGABYTE GA-M720-US3 rev 2.o i Phenom II x4 955 BE) i wszystko bylo by ok gdyby nie to ze po kazdym restarcie komputera wentylator na CPU zatrzymuje sie nie ma zadnych pipniec systemowego glosniczka po prostu nic trzeba wylaczyc zasilanie ponownie czy moze ktos wie jak temu zaradzic ?

Tu podaje detale mojego PC:

Procesor AMD Phenom II x4 955 BE

Plyta glowna GIGABYTE GA-M720-US3 rev 2.o

Pamiec RAM 2x2GB 667mhz DDR2

Karta Graficzna Nvidia GeForce GTX26o

Dysk twardy 5ooGb

Zasilacz 7ooW

System operacyjny WINDOWS VISTA SP1 x64

Dodam tylko ze poza ta usterka sprzet dziala jak zloto!

Wszystkie Crysisy FARCRY2ie i inne dziady lataja jestem zadowolony z jego osiagow tylko ten CPU FAN ... Prosze o pomoc moj adres email to: rforever@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wogóle się nie kręci, zaczyna później czy mu musisz palcem pomóc żeby ruszył? Jeśli zaczyna później to może w biosie jest funkcja uruchamianie wentylatora powyżej jakiejś temp?

Spróbuj jeszcze podłączyć pod inne gniazdo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daje np uruchom ponownie to komputer uruchamia sie a wetylator po prostu staje procesor zaczyna sie grzac i wylaczam na listwie potem znowu wlanczam listwe daje power i sie kreci znowu normalnie ... Chyba jakies czary hehehe no ale poza tym jest ok wszystko dziala wiec nie wiem fajny sprzet przesiadlem sie z core 2 duo e4500 + geforce 8800gt i jest roznica wiec chcialbym to jakos naprawic ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

- SpeedFan ogolnie pokazuje dobre obrott i napiecie wentylatora

- Kazde inne gnazdo ktore zanalazlem (4) dziala ok tylko to od procka jakos tak trefnie

- Zmienilem bios na najnowszy i nie pomoglo

- Proboawalem tez na innym coolerze i to samo wiec to nie wina coolera

- [ zx9r ] faktycznie jak sie juz zatrzym a ja popchne to wraca do normy heehheheh dziwne to wiele juz kompuw mialem i wszystkie sam skladalem ale takich cudow to jeszcze nie widzialem ...

Co ciekawe to sprawdzilem tez opcje w biosie dokladnie w sekcji PC HEALTH i nie mam tam takiej opcji jak uruchamianie wentyla od jakies temperatury jest tylko ostrzezenie o przegrzewaniu sie procka a dokladnie ustawienie alarmu od jakies konkretnej temperatury ... Zaciekawila mnie natomiast inna "CPU SMART FAN CONTROL" gdy ja wylacze to jest wszystko ok tyle ze to tylko polowiczne rozwiazanie problemu poniewaz mam 4 pinowy wentylator i roskreca sie na full obrotach do ~ 3700 RPM wiec to troche taka suszara hehehe. Sprobuje kupic cooler pozadnej firmy np zelman lub cooler master z manualna regulacja obrotow bo chyba nic mi innego nie pozostaje napiszcie co o tym myslicie bo komp tyra jak nalezy no poza ow problemem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mam z tym faktem zrobic a i co to jest za mamle napiecie startu ? Mi sie po prostu wydaje ze mam jaks niekompatybilnosc chyba ? No mam processor ktory byl przewidziany pod podstawke am3 a ja mam am2+ z supportem tej pierwszej ... A sam juz nie wiem jak wylaczylem to w biosie to dziala jak zloto tylko troche glosno bo potrafi sie skubaniec rozkrecic do 4000 rpm mimo wszystko dzieki za wasza pomoc !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 3 dni temu nowa plyte glowna z procesorem (GIGABYTE GA-M720-US3 rev 2.o i Phenom II x4 955 BE) i wszystko bylo by ok gdyby nie to ze po kazdym restarcie komputera wentylator na CPU zatrzymuje sie nie ma zadnych pipniec systemowego glosniczka po prostu nic trzeba wylaczyc zasilanie ponownie czy moze ktos wie jak temu zaradzic ?

Procesor AMD Phenom II x4 955 BE

Plyta glowna GIGABYTE GA-M720-US3 rev 2.o

Ten typ tak ma.

Tzn. jest błąd w BIOS-ie płyty głównej który powoduje wyłączenie sterownika PWM (automatyczne sterowanie coolera procesora) po włożeniu na płytę niektórych procesorów. Może Gigabyte w końcu wypuści BIOS naprawiający ten problem, ale kiedy tego nikt nie zgadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...