Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ccc12

Czy te temperatury są ok i czy te pamięci są markowe?

Polecane posty

Witam,

AMD X2 4800+ + Pentagram Freezone

2GB RAM

HD 4730

Fortron FSP 400 HLN

Czy takie temperatury są w normie ? Nie są za wysokie

a3mt03.jpg

1tat0o.jpg

2. Jak mogę sprawdzić temperature mojej grafiki. W GPU-Z, w zakładce sensors nie pokazuje temperatur, a po chwili nawet się zacina. ( Na moim poprzednim GeForcie było ok ) . Jakiego programu mam do tego użyć ?

3. Kolejna sprawa dotyczy mojej pamięci. Zamówiłem sobie z allegro pamięć Kingstona CL5 800Mhz 2048MB ale nie jestem pewien czy to tak naprawdę kingston i że ma te 800MHZ. Jak sprawdzić markę pamięci ? Nie sprawdzałem na kości bo jest założone chłodzenie CoolerMaster.

2iw7mvb.jpg

mjqx3k.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Zacznijmy od końca, part number na screen-ie wskazuje na to, że są to jakieś GoodRam-y, aczkolwiek martwi puste pole Manufacturer, więc wcale bym nie dał głowy za to, że to jest GoodRam.

2. Możesz spróbować użyć ATI Tool, generalnie przeznaczenie tego programu jest inne, ale temperatury też sprawdza, tylko nie wiem, czy poprawnie działa ze współczesnymi kartami.

1. Temperatura jednego z dysków stanowczo za wysoka, aczkolwiek SpeedFan z tego co widzę u Ciebie szaleje, więc sprawdź lepiej za pomocą HD Tune. Poza tym przy jakim obciążeniu te temperatury i po jakim czasie od włączenia kompa?

0. Sprawdź napięcia za pomocą miernika, bo to co pokazuje SpeedFan na linii +5V wskazuje na to, że możesz mieć zbyt niskie napięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to Goodram CL6 800 MHz: KLIK. Najsłabsze w ich ofercie, czyli oszukano cię - wystawiaj negatywa albo żądaj zwrotu kasy.

Napięć na liniach 3,3V, 5V i 12V nie można ustawiać. Ich wartości zależą od jakości zasilacza. Ale nie wierzę, że Fortron podawałby tak skopane napięcia (np. 11,52V), stawiam raczej na błędne odczyty SpeedFana. No chyba, że zasiłkę kupiłeś używaną i teraz ma z 6 -7 lat:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lomelindi Każdemu może się zdarzyć wpadka, dlatego poprosiłem o zmierzenie napięć miernikiem, jak już zresztą zauważyłeś wiek też może robić swoje.

@ccc12 Co do temperatur, to skoro HD Tune pokazuje tyle samo, to pora popracować trochę nad chłodzeniem, bo dyski nie lubią upałów.

Jeśli masz zainstalowane Catalyst Control Center, to temperaturę karty możesz też sprawdzić za jego pomocą, zakładka ATI Override.

No i się powtórzę, te temperatury to w idle, w stresie, czy czymś pomiędzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zasiłka nówka. Kupiona tydzień temu. Na gwarancji.

2. W AtiOverdrive - Temperature - 56stopni

Activitu - 0 stopni

Czyli jaka ta temp ? Normalna ?

3. Temperatury mierzyłem bez żadnych wlaczonych gier. komputer pracował około 2-3 godzin i rozpoczalem mierzenie.

Pamięci załatwione, gościu wpłacił mi kasę, tłumaczył się pomyłką.

Poszukuje też teraz jakiejś pamięci do 100zł - 2gb ,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur, to skoro są one mierzone podczas normalnej pracy, to radzę popracować trochę nad chłodzeniem, bo jak już pisałem dyski nie lubią pracować w wysokiej temperaturze. Jaką masz obudowę i jakie obecnie masz chłodzenie (nie zaszkodziłyby zdjęcia wnętrza obudowy)?

@UP Co do zasilacza, to w każdej serii może się zdarzyć jakiś gorszy egzemplarz, stąd poleciłem użycie miernika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek890

Powoływanie się na opinię informatyków na tym forum skutkuje zwykle drwinami. Takim "specjalistom" mówimy "nie";)

Temperatury znacznie niższe niż 75* są już niezdrowe dla HDD.

Ja tam lubię takie specjalistyczne opinie - brakuje mi ostatnim rozrywki w życiu ;] A co do wyboru pamięci, to zapraszam do działu zakupowego z nowym tematem - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej zależy od modelu, ale jeśli temperatury dysku w idle przekraczają 50 stopni, to jest źle w każdym przypadku.

Zresztą możesz dać screena z odczytem S.M.A.R.T.-u dysku z HD Tune? Bo skoro w idle jest 55 stopni, to w stresie mogło do tych 75 dobić, a S.M.A.R.T. przeważnie pamięta najwyższą temperaturę, jaka była odnotowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura dysku jest normalna informatyk mówił ,że jak jest 75 albo więcej to jest za dużo.

Zmień informatyka na nowszy model, ten ma starą bazę danych.

LOL

Temperatura 75°C jest zabójcza dla większości współczesnych dysków (tzn. wszystkich desktopowych, pomijając specjalne wykonania przemysłowe i wersje "tropikalne" - są takie!), dla WD800JD producent pisze:

Operating Temperature and Humidity
Temperature     5°C to 55°C

Nawet temperatura przechowywania (dopuszczana przez producenta dysku) jest niższa: 65°C.

W zasadzie żaden typowy dysk do komputera PC nie powinien mieć w spoczynku temperatury ~55°C, bo to w przypadku większości modeli wartość graniczna - podczas pracy dysku temp. wzrośnie, czyli będzie powyżej dopuszczalnej.

ccc12 - napięcia sprawdzamy miernikiem, dyskusja o tym co pokazują programy jest bezcelowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...