Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Evunio

Rozwiązany: Nieprawidłowy plik boot.ini rozruch z c:/windows

Polecane posty

Witam.Otóż mój problem (patrz temat) pojawił się dzisiaj.Nagle zresetował mi się komp a po ponownym uruchomieniu przed ładowaniem windows pokazał mi się taki oto komunikat.Nieprawidłowy plik boot.ini rozruch z c:/windows

O co z tym chodzi?Da się to zrobić bez konieczności reinstalacji systemu??

Z górki dzięki

EIT:Mój system to Windows Xp home edition sp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOSIE ustaw na rozruch z CD, włóż płytę z Windowsem, poczekaj aż załaduje pliki, wciśnij R (zresztą masz to napisane tam :/), jak masz hasło na konto admina to trzeba je wpisać, jak nie to samo się załaduje, później komenda bodajże fixboot w konsoli i ponowny rozruch (nie zapomnij ustawić w BIOSie rozruchu z HDD). Powinno działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś takiego.

Wrzuć ten tekst do pliku c:/boot.ini

Jeśli go nie widzisz (pliku boot.ini) kliknij kolejno.

Narzędzia ---> Opcje folderów ---> Zakładka "Widok"

Odznacz sobie opcje "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" a zaznacz "Pokaż ukryte pliki i foldery"

Na koniec kliknij "Zastosuj"

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalałeś przypadkiem TDU? Z tego co pamiętam, podczas usuwania gry, uszkadzany jest ten właśnie plik systemowy. Groźne to nie jest, ale fakt - troszkę denerwuje.

Jak to by było tylko,że pokazuje mi się komunikat to bym tego wcale "nie widział"Ale u mnie jest tak gdy wyłączę kompa i go znowu włączę to mi się wszystki dane kasują(moje dokumenty itp.)nie wiem czy to przez to(dzieje to się właśnie od tego "błędu".

EDIT:A i jeszcze jedno pytanko,Jak ustawiałem bootowanie systemu,żeby go z płytki odpalić to normalnie jest ,że z hdd "czyta" windows czy z jakiegoś flapa(nie pamiętam dokładnie)??

W takim razie lepiej sprawdź kondycję dysku oraz przeskanuj kompa antywirusem. Takie pliki raczej nie giną bez przyczyny.

A jak sprawdzić tą kondycję dysku??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj screena z HD Tune (wersja darmowa wystarczy) z zakładki Health, jeśli Ci się chce, to tym programem możesz również sprawdzić, czy nie ma bad sektorów (zakładka Error Scan). Poza tym dobrze by było przeskanować dysk Windowsowym programem chkdsk (to nie jest to samo, co scandisk), uruchamiasz go uruchamiając linię komend (Start / Uruchom ..., tam wpisujesz cmd) i w niej wpisując

chkdsk X: /f

gdzie X oznacza literę symbolizującą partycję, którą chcesz sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, owe cudeńko wygląda w Home Edition SP3, nie zmieniane oczywiście(czyt. orginalne)

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Też mam z nim proble, za każdym razem kiedy tworze nowy( mój komputer > właściwości > zaawansowane > uruchamianie i odziskiwanie [ustawienia] > edytuj > [wklejam owy tekścik] ) on się usuwa...spróbuję jeszcze przywrócić system o kilka dni, bo wtedy to sie zaczęło...w niektórych przywadkach to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, owe cudeńko wygląda w Home Edition SP3, nie zmieniane oczywiście(czyt. orginalne)

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Też mam z nim proble, za każdym razem kiedy tworze nowy( mój komputer > właściwości > zaawansowane > uruchamianie i odziskiwanie [ustawienia] > edytuj > [wklejam owy tekścik] ) on się usuwa...spróbuję jeszcze przywrócić system o kilka dni, bo wtedy to sie zaczęło...w niektórych przywadkach to działa.

Też tego próbowałem.U mnie nie działało i skończyło się formatem. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalałeś przypadkiem TDU? Z tego co pamiętam, podczas usuwania gry, uszkadzany jest ten właśnie plik systemowy. Groźne to nie jest, ale fakt - troszkę denerwuje.

Ja usuwałem i mam coś takiego. Trzeba uruchomić Konsolę Odzyskiwania z płyty windows, wydać polecenie bootcfg /rebuild. Na pytanie: Czy dodać instalację do listy rozruchu odpowiedzieć twierdząco. Wprowadzić identyfikator ładowania (np. Cokolwiek). Jeśli masz więcej instalacji, postepuj tak samo z innymi. Na koniec możesz sprawdzić listę poleceniem bootcfg /list. Aby wyjść wprowadź exit. Pamietaj, że tym poleceniem możesz dodać wpisy, a nie usunąć stare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...