Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jazzzgot

gry->sieć->problem

Polecane posty

Witam, na wstępie podaje konfiguracje swojego komputera-cały system operacyjny nie jest piracki

Konfiguracja:

Geforce 8800 GTS 320mb

Intel core 2 duo 2.13 GHz

2GB Ram Windows Xp prof. sp3

Dostawcą internetu jest aster

Mam Router Asmax BR-604(mała sieć domowa-3 komputery)

Teraz przejdę do sedna sprawy- mam pewien problem z połączeniem z siecią.

Gdy włączam jakąkolwiek grę i mam chęć zagrać w sieci nie ukazują mi się żadne serwery. Gdy pragnę połączyć się z siecią poprzez grę również się nie udaje.

przykład nr 1.(trochę głupi z powodu tego co pisałem wcześniej) call of duty 4- wchodzę w multi player i żadnych serwerów mi nie wyświetla

przykład nr.2- władca pierścieni bitwa o śródziemie- razem z kolegą chcieliśmy sprawdzić czy w końcu możemy zagrać razem w sieci(głupia nadzieja...) zainstalowałem więc grę, a podczas instalacji zarejestrowałem się na stronie EA.Wszedłem w tryb "multi player" po czym w "internet" nagle wyskoczyło mi okienko że trzeba zaktualizować gre-niby nic strasznego- ale gdy klikam ok wychodzi mi gra do windows i pojawia się okienko "trwa pobieranie: po czym po paru sekundach pojawia sie komnikat "błąd połączenia" czy coś w tym stylu.

Ściągnąłem więc patcha własnoręcznie(tak internet(firefox) normalnie mi działa) z neta i nagrałem. Znów wszedłem w grę i wszedłem w opcje "internet"

tym razem pojawiły się "luki" które trzeba było uzupełnić-wpisać login, hasło itd. Wszystko wpisałem i kliknąłem "login". Czekałem czekałem i doczekałem się informacji "za długi czas próby logowania"(czy coś w tym stylu).

Przykład nr. 3-Gdy chce zainstalować sobie steam lub xfire po prostu ładuje się okienko proszące aby czekać po czym wyswietla mi sie komunikat że nastąpił brak połączenia.

Mam taki problem od dłuższego czasu-próbowałem wielu rzeczy jednak sam nie znam się tak dobrze na komputerze aby rozwiązać ten problem.

Pytałem się kolegów, lecz oni mają dużo teorii- na dodatek niektórych naprawdę absurdalnych, a jako że wiem że oni też średnio znają się na takich sprawach boję się że mogę coś spieprzyć przy chęci naprawy.

Najbardziej jednak logiczne mi się wydaje że może chodzić o jakieś problemy z routerem, ale nie jestem pewien.

Tutaj kieruje prośbę do was - jeżeli miał ktoś taki problem albo nie miał i wie jak to naprawić niech wypowie się bo na samą myśl o tym problemie po prostu czacha mi dymi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przekierować porty (moim zdaniem jesli chodzi o gry) w routerze|

Wchodzisz tu http://www.portforward.com/

Wybierasz swój router

I wybierasz dla czego chcesz zmienić porty

Co do reszty niestety nie mam pojęcia bawiłes się czyms w systemie co instalowałes w okolicach zaczęcia problemu ??

Pytałes się dostawcy internetu ??

A może żeczywiscie cos w kompie grzebales jak ja ( : ))) ) i cos popsules?

Jesli nie masz nic ważnego na kompie zrob formata :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie którą mi dałeś nie ma routera którego mam(asmax BR604)....

co do pytań...

1.niczym sie nie bawiłem i nic nie instalowałem(przyszło samo z siebie czy co...)

2.pytałem-nic nie wiedzą(polacy rules...)

3.format nic nie pomoże(już próbowałem).

Może masz jeszcze jakieś pomysły?/a może jakoś inaczej można odblokować te porty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer podłączony bezpośrednio pod modem Aster działa normalnie? w sensie: nie występują opisane problemy

Nie pamiętam jak wygląda panel AR-604, więc jeśli chcesz przekierować porty, a to co jest na stronie portforward.com (inne modele Asmaxa) w żaden sposób nie pasuje, to musisz dać obrazki z kilku stron menu routera (np. Virtual Serwer)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie ;p

Mam tak że modem jest podłączony do routera i komp jest podłączony do routera-ale bezpośredniego połączenia komp-modem nie ma

już sprawdzałem menu routera i jakiekolwiek zmiany nic nie dają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie ;p

Jakie pytanie?

Mam tak że modem jest podłączony do routera i komp jest podłączony do routera-ale bezpośredniego połączenia komp-modem nie ma

Czyli nie masz dostępu do modemu?

Dla mnie EOT, tylko mając bezpośredni dostęp do modemu można sprawdzić działanie usługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. a oto i pytanie-"hej a czy powodem może być zbyt wolny transfer danych?-mam 340.20kbps"

Sprawdź w instrukcji gry, wymagania odnośnie prędkości połączenia internetowego przeważnie są podane. Steam i Xfire wymagają minimum 64kbps.

2.nie zrozumiałeś mnie- komp i modem są połączone za pomocą routera czyli:

komp->router<-modem

Zrozumiałem dokładnie. Brak bezpośredniego dostępu do modemu = koniec tematu (nie ma możliwości sprawdzenia łącza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.ale ja mam max 340.20kbps-dzisiaj ściągałem-freewara(dyson) i ściagało mi z prędkością 20kbps...

I co w związku z tym? nie dowiesz się w którym miejscu jest błąd, bo nie możesz podłączyć komputera bezpośrednio do modemu. Jest wiele możliwości:

- router źle skonfigurowany

- albo uszkodzony

- albo dostawca internetu (Aster) leci w kulki

- albo modem ma problem z połączeniem, bo np. sąsiad podłączył sobie kablówkę partyzancką metodą "na góść"

- albo jakiś soft na twoim kompie powoduje spadek transferu

- ewentualnie wszystko na raz, plus jeszcze "coś ciekawego"

jest w czym wybierać, prawda?

2.mógłbyś skonkretyzować swoją teorie?
Ja nie mam żadnych teorii, u mnie działa!

3.co proponujesz aby rozwiązać problem?

Wykupić własne łącze internetowe zamiast dzielić? Aster bierze ~50 PLN za łącze 512/128 kb/s (1 Mb/s w nocy) w pakiecie z telewizją, trochę drożej wychodzi Neostrada "1 mega" (ale trzeba mieć telefon w TP). Oba łącza nadają się do gier, chyba żeby się nie nadawały (TP ostatnio wszystkim zwiększyła "z automatu" pingi i zmniejszyła transfery, a Aster też potrafi nieźle zamulać i mieć ping ~500 do serwerów Steam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...