Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Rozwiązany: GeForce 4 - jakie mogą być przyczyny wyświetlania artefaktów?

Polecane posty

Jakiś czas temu dostałem od znajomego GF4 na AGP. Zawsze to szybsze od mojej dwójki. Problem jest jednak taki, że na ekranie wyświetlają się rozmaite artefakty, już od momentu uruchomienia PC i tych początkowych wyświetlen biosu. Gdy do niego wejdę jest to samo, tak samo jest przy Windowsie i Ubuntu. Jaka może być tego przyczyną? Odpadają temperatury i sterowniki. Biorę oczywiście pod uwagę możliwość, że karta jest zepsuta na amen, ale nie zaszkodzi próbować, no nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to szybsze od mojej dwójki.

Niekoniecznie ;-)

GF4 Ti zawsze będzie szybsze od "dwójki", ale te różne mx i se ... niekoniecznie.

Problem jest jednak taki, że na ekranie wyświetlają się rozmaite artefakty, już od momentu uruchomienia PC i tych początkowych wyświetlen biosu.

Wyjmij kartę, przemyj styki (spirytus, aceton - byle czyste, nie jakieś mieszanki), przedmuchaj gniazdo AGP.

Pobaw się w BIOSie opcjami "fast writnes" i "AGP apreture size". Sprawdź czy nie masz przetaktowanej szyny AGP (niektóre karty BARDZO tego nie lubią).

Nie pomogło? pewnie pamięć(-i) do wymiany, można jeszcze próbować zmniejszyć taktowanie pamiątek (jakimś programem do tuningu grafiki albo przez wymianę/edycję firmware karty).

Chcesz Radeona 9000pro?

(zdaje się że niedawno go widziałem przesypując "różne rzeczy" z kartonu do kartonu)

LOL

ło matko!

zobaczyłem w profilu konfig. Dość ciekawy, ale nieco zabytkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, gdzie mogę sprawdzić takty szyny AGP, reszta już była robiona.

Jeżeli ten radek to łapówka, to chętnie przyjmę =D

A ten konfig to rzeczywiście ciekawa rzecz, powinni w muzeum pokazywać xP Ostatnio znalazłem w domu pełne P2, tylko pamięci gdzieś zgubiłem. Jak znajdę, to się przesiade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, gdzie mogę sprawdzić takty szyny AGP, reszta już była robiona.

BIOS -> Advanced -> Actual Frequency [xxx]

Chipset KM400 ma stałe podzielniki częstotliwości FSB/AGP/PCI więc przetaktowując procka łatwo "przekręcić" szyny AGP/PCI. Ma być któraś z "nominalnych": 100/133/166 (200 pewnie nie masz na tej płycie?)

Jeżeli ten radek to łapówka, to chętnie przyjmę =D

Od wczoraj moderator i już takie pomysły?

LOL

To pamiątkowa karta, z pierwszego kompa którego złożyłem sobie w całości z nowych części. Nie sprzedałem, bo nie. A teraz widzę że jak jeszcze trochę poleży w rupieciach to wyrzucę. Mogę oddać, ale tylko komuś kto poużywa a potem w ramki oprawi.

Jak znajdę, to się przesiade.

Nie strasz, bo zdejmę z szafy i386 (kompletny, działający, bez dysku i obudowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, proc jest przekręcony mnożnikiem i szyna stoi na domyślnym 133. Od biedy mogę jeszcze zobaczyć na setce, ale to już jutro. Dam znać, co z tego wyszło.

Co do łapówek, to jestem moderatorem, a nie policjantem, w łapę mogę wziąć xP

A jeżeli mowa o kolekcjonerstwie, to na ścianie mam dwie rivy tnt2, modem pentagrama, płytę główną z wsadzonym P2, GF7300GS[nietrafiny prezent urodzinowy - PCI-E] no i teraz już GF4. Jest też klawiatura i mysz.. Na półkach pełno mam różnych starych gratów[monitory, cdromy, dyski twarde, miękkie, jakaś drukarka i skaner, stary zepsuty lapek(przerabiany aktualnie na ramkę do zdjęć)]. Nie wiem dlaczego, ale kage zbierać takie rzeczy, odpręża mnie to. A na szafie stoi jednak p1, pomyliło mi się xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...