Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

player220

Różnica między komputerami

Polecane posty

Chciałabym się dokładnie dowiedzieć czym różnią się te dwa komputery opisane poniżej. Te różnice napiszcie jakoś bardziej opisowo, żeby ktoś kto się za bardzo na tym wszystkim nie zna, mógł się połapać ;]

Cena jest ta sama i dlatego nie wiem, który wybrać.

I jeszcze chciałam się spytać, czy to prawda że Kaspersky 2009 jest w tym momencie najlepszym programem anty wirusowym? Jeśli nie to jaki polecacie?

A oto parametry 1:

Procesor - Dwurdzeniowy - Athlon 64 X2 5600

Płyta główna - soc. Am2

Pamięć 2048MB DDR2

Napęd HDD - 320GB SATA2

Napęd CD - Nagrywarka DVD 20x DL

Karta graficzna - GeForce 9500GT 512 DDR

K.muzyczna - zint. 7.1

Obudowa - ATX 400W Long

Parametry 2:

Procesor - Dwurdzeniowy - Pentuim DUAL-CORE E5200 2,5GHz

Płyta głowna - soc. 775

Pamięć 2048MB DDR2

Napęd HDD - 250GB SATA 2

Napęd CD - Nagrywarka DVD 20x DL

Karta Graficzna - GeForce 9500GT 512 DDR

K.muzyczna - zint. 7.1

Obudowa - ATX 400W Long

Proszę o pomoc w wyborze ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się procesorem i płytą główną co nietrudno zauważyć, ale nie podałaś jakie to płyty. Pierwszy zestaw podstawowo powinien być trochę lepszy od drugiego, ale po niewielkim podkręceniu będzie odwrotnie. Do czego chcesz wykorzystywać ten komputer? Jeżeli do grania to nie bierz żadnego z nich i lepiej podaj ile możesz wydać i pomożemy w złożeniu czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj komputera w Biedronce / Tesco / MediaMarkt ....

[edit]M@TH3V - on chce coś pod "Fifa 2010, SImsy 3", więc chyba uda sie skleić kompletny zestaw. Pytanie tylko czy monitor też :/

XD

Może z tego co proponowałeś:

Gigabyte M720-US3 (AM2/+) 270

Phenom II 550 X2 3.1GHz AM2+/AM3 Black BOX 400

Patriot Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 LLK CL4 210

WD 250GB 16MB Cache S-ATA 2 170

Sapphire Radeon 4850 Dual SlotFAN 512MB (256-bit) (PCI-E) 450

Chieftec GPS-450AA-101A 450W 210

tylko zmienić procesor i grafikę? na tańsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh bez monitora i innego sprzętu potrzebuję, sam komputer ;]

Nie pisałam w tamtym temacie, bo w ogóle nie wiedziałam że taki został założony. Tamten założył mój brat bez mojej wiedzy. Za co przepraszam .

Czy uda się 1500 uzbierać, nie wiem...

Na razie chciałabym jakiś zestaw do 1300zł.

Hmm... chociaż jeżeli to 200zł sprawia taką wielką różnicę, spróbuję negocjować ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

ja powiem tak żaden komp się do niczego innego niż biuro nie nadaje(z tych 2 twoich) .Jeśli uzbierasz jeszcze te 200 to będzie fajnie a i się opłaci z tego co widzę jesteś dziewczyną więc po prostu nie kupisz nowej kiecki tylko dołożysz sobie 200zł do nowego lepszego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę jesteś dziewczyną więc po prostu nie kupisz nowej kiecki tylko dołożysz sobie 200zł do nowego lepszego kompa.

Myślałem, że to chłopak taki simsowy xD no ale takie 2 stówki więcej zawsze dużo pomoże. 200 zł więcej = lepszy grafa i proc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że uzbieram te 200zł - co polecasz?

A tylko mała prośba jak piszecie coś np. Patriot Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 LLK CL4 210

To piszcie, że jest to procesor, karta jakaś itd, bo się inaczej nie połapię. ;D Wiem, śmieszne ale niestety nie znam się na tym wszystkim ;(

A no simsowa jestem ja ;dd

Brat raczej fifowy itd.

Chociaż ja w Fife też bardzo lubię grać ;]] !

Bardziej niż w simsy właściwie ;p

No i mam równiuśkie 1500zł !! ;))

Tak więc czekam na propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte M720-US3 (AM2/+) 270

Athlon II X2 250 3.0GHz AM2+/AM3 BOX 340

Patriot Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 ELK 110

WD 250GB 16MB Cache S-ATA 2 170

Sapphire Radeon 4830 Dual SlotFAN 512MB (256-bit) (PCI-E) 400

LG 22NP20 20x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem 100

Modecom MC-400 400W - 140zł

1530zł

+ za 40zł byle jak obudowa z allegor, bye to stalo choć sam bym sobie kupił karton i tam to trzymał=D

http://www.allegro.pl/item669294544_uzywan...dowy_do_pc.html Tylko żeby format atx by; :] Brat wiertarka zrobi dziury na śmigła i będzie ;)

Taka prawda wszystko rozwala sie o te pieprzone zasilacze:] 200zł idzie w błoto:-0 Ale lepiej bezpiecznie :]

Ceny biore z PcP. Można zejśc te 70zł na DVD najtańsze sa po 80zł dysk 160 gb mamy 20zł w kieszeni, więc 30zł na plusie - 1510zł około.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawintel.th.jpg

wyszło 1650,- z dostawą, da się zjechać w dół o 150 PLN (inny sklep, tańsza obudowa, mniejszy dysk ...). Miało być "po taniości", dlatego konfiguracja nie do końca optymalna. Ale działa spoko, wiem bo niedawno skręcałem podobnego kompa i trochę go pomęczyłem.

Płyta na P43, ale o podkręcaniu nikt nie mówił? (nie było w podobnej cenie nic na P45 - tzn. nie było w "dostępnych")

Więcej nie klikam, komp do grania za 1500 PLN to nie na moje nerwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Ja jestem za AMD player220 ty sobie kieckę odpuściłaś to brat nowe korki i jak znalazł jeszcze się znajdzie na nówkę budę i jak by się ktoś uparł na lepszą zasiłkł niż MC który złą opcja nie jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...