Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Demson

Brzęczenie laptopa z głośników

Polecane posty

Hej, mam sprawę. Od niedawna strasznie brzęczy mi laptop z głośników. Brzęczenie załącza się po odpaleniu lapka i ciągnie cały czas, chciałem zatem zapytać: 

1. Czy kupno głośników i ich ewentualna wymiana na własną rękę wydaje się dobrym pomysłem czy lepiej zainwestować w serwis?

2. Dzisiaj podczas w/w brzęczenia zniknął mi głos - głośniki jakby przestały działać, ale po podłączeniu słuchawek normalnie dało się go odtworzyć. Kiedy zniknął ów głos, brzęczenie również ucichło i chciałem zapytać, jaki błąd mógł wyskoczyć, że doszło do takiej akcji? Czy mogę ewentualnie to powtórzyć (aby zniknął dźwięk z głośników, działał tylko na słuchawkach), bo do ewentualnego serwisu mógłbym się udać dopiero po niedzieli, a do tego czasu fajnie by było funkcjonować bez tego dźwięku. 

Informacje o sprzęcie:

Laptop - Acer Predator G5-793

Załączam zdjęcie modelu, w kółeczku zaznaczeni sprawcy zamieszania. 

BUG.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli nigdy nie rozbierałeś laptopa to możesz się zdziwić niektórymi rozwiązaniami natury technicznej.

Może być konieczna wymiana termopadów ponieważ niektóre elementy są chłodzone poprzez styk z metalowymi częściami na obudowie. Dobrze też mieć pastę termoprzewodącą pod ręką.

Ilość srób i ich rodzajów potrafi być zabójcza, najlepiej wszystko segregować i opisywać. Jest też trochę zatrzasków.

Jest dużo wypinania taśm przewodzących, które należy delikatnie wypiąć. Niektóre kostki mają zabezpieczenie, a niektóre nie.

Ogólnie da się, ale trzeba mieć stalowe nerwy, szczególnie za pierwszym razem. Dobrze sobie przemyśl sprawę.

Zanim jednak zabierzesz się za rozbieranie sprawdź czy nie jest to spowodowane czymś innym.

Sprawdź czy dzieje się to przy pracy na baterii bez podłączonego zasilacza. Może się to wydawać głupie, ale widziałem już przypadek, że z podpiętym zasilaczem nie można było poruszać wskaźnikiem myszy. Po zmianie zasilacza usterka ustąpiła.

Sprawdź jak wyglądają systemowe ustawienia dźwięku. Sprawdź czy nie masz włączonego nasłuchu mikrofonu i nie robi się jakieś sprzężenie. Sprawdź czy nie wyciszyłeś dźwięku głównych głośników. Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie pojawił się problem ze sterownikami.

2. Można osobno regulować głośność głośników systemowych i słuchawek. Chyba, że buczenie występuje pomimo regulacji głośności to wtedy programowo nic nie zdziałasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...