Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Diablo

TV LCD czy Plazma

Polecane posty

Witam

Mam takie pytanie obeznanych w temacie. Chciałbym kupić telewizor i używać go zamiast monitora. Problem tylko w tym, że nie wiem za bardzo czy lepiej kupić LCD czy plazmę? Który lepiej radzi sobie z wyświetlaniem obrazu z komputera (filmy, gry,itp)? Czy na którymś z telewizorów są np jakieś skoki obrazu, nie ostrości, czy coś podobnego? Od czasu do czasu służyłby też do oglądania zwykłej telewizji.

Telewizor coś od 30" w górę za przystępną cenę.

Z góry dzięki za pomoc i informację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to telewizory plazmowe nie są już produkowane, ze względu na ogromny pobór energii elektrycznej. No i o ile w telewizorach nie siedzę, to wiem, że LCD będzie lepsze. Fakt, że plazma ma lepsze kolory(w tym czerń), czasy reakcji i nie smuży, ale prądu żre w ogromnych ilościach - eksploatacja jest dość kosztowna.

No i jest też problem 'wypalania' się obrazu na plazmach. Jeżeli jakiś obraz długo jest wyświetlany, to po włączeniu np. filmu cały czas będziesz widział 'odciśnięty' pasek startu. To oczywiście rzadko się zdarza i to raczej tylko w starszych modelach, ale skoro taka wada jest, to warto o niej wspomnieć.

P.S - zakładam, że masz jakiegoś GTX 285, albo coś na dwóch jajkach, żeby na tym grać, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej jest zakupić LCD niż plazmę? To prosiłbym o jeszcze o jakąś poradę w doborze jakiegoś. Jakiej firmy są dobre takie telewizory?

Gofer----> Obecnie mam Zotaca GF 9800 GT więc szału jako takiego nie mam, ale większości gram w starsze tytuły jakie mam. Noi zawsze coś się poustawia w opcjach graficznych. Za jakiś czas mam zamiar zmienić na jakiegoś GTX-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc obawiałbym się o płynność rozgrywki, no ale chyba wiesz, co robisz, nie?

A w kwestii najlepszego telewizora, odsyłam Cię do działu konsolowego (tylko nie pisz, że potrzebujesz go do komputera, bo Cię tamtejszy moderator zje), bo w dziale PC nie bardzo ktoś się na tym zna :P Ja np. się nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to telewizory plazmowe nie są już produkowane, ze względu na ogromny pobór energii elektrycznej. No i o ile w telewizorach nie siedzę, to wiem, że LCD będzie lepsze. Fakt, że plazma ma lepsze kolory(w tym czerń), czasy reakcji i nie smuży, ale prądu żre w ogromnych ilościach - eksploatacja jest dość kosztowna.

No i jest też problem 'wypalania' się obrazu na plazmach. Jeżeli jakiś obraz długo jest wyświetlany, to po włączeniu np. filmu cały czas będziesz widział 'odciśnięty' pasek startu. To oczywiście rzadko się zdarza i to raczej tylko w starszych modelach, ale skoro taka wada jest, to warto o niej wspomnieć.

P.S - zakładam, że masz jakiegoś GTX 285, albo coś na dwóch jajkach, żeby na tym grać, prawda?

Oj, parę nieścisłości się tutaj znalazło.

1. Telewizory plazmowe jak najbardziej są jeszcze produkowane.

2. I mają średni pobór energii mniejszy niż LCD (ostatnie badania w USA). Owszem, maksymalny mają większy, ale nikt nie ogląda non-stop białej planszy. A pobór w plaźmie zależy od jasności obrazu, w LCD natomiast jest cały czas taki sam (poza niektórymi modelami, np. z podświetlaniem LED).

3. Stąd też bajki o ogromnym poborze mocy są... właśnie bajkami.

4. Wypalanie obrazu. Jeśli plazma będzie używana do oglądania filmów i grania w gry, które nie wyświetlają non stop tych samych jasnych elementów, to problemu nie ma, a dokładniej - może być widoczny tuż po wyłączeniu, ale następnego dnia znika. Nie używałbym jednak plazmy jako całkowitego zastępstwa monitora do codziennej pracy. BTW - w gwarancjach LCD też jest info że wypalenie obrazu nie jest powodem do wymiany, więc tak całkiem to one tego efektu pozbawione nie są, ale fakt, jest znacznie mniej widoczny.

Sumując: do oglądania filmów i grania plazma jest imo znacznie lepsza, zwłaszcza jeśli pieniądze mają znaczenie: w tej samej kasie można kupić znacznie lepszy model (sam mam panasonica 42 cale, wcześniej miałem starszy LCD samsunga - różnica jest bardzo duża).

I jeszcze kwestia rozdzielczości - spokojnie wystarcza HD Ready, a wtedy wcale kosmiczne karty nie są potrzebne. Bo to rozdzielczość rzędu 1280x720.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc i sugestie. Muszę się rozejrzeć i coś kupić odpowiedniego na moje potrzeby. Jeśli jeszcze ktoś coś może dodać w tej kwestii to proszę, każda informacja mi się przyda;)

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy są produkowane jak najbardziej, jednak w mniejszej ilości, są to telewizory znacznie lepsze niż LCD, przede wszystkim jeśli chodzi o kolor czarny oraz glebie kolorów... świetnie nadają się do konsol, a szczególnie te z rodz. HDTV

u znajomego widziałem ostatnio nabytek w postaci dużego monitora 30 cali - Gateway XHD3000, uważam ze był idealny do konsoli ale i do PC, fakt ze kosztuje on nie mało, ale dla kogoś kto jest fanem gier można zrozumieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ja się tam nie gniewam :)

Zresztą - to są typowe nieścisłości z plazmami związane. Jak pierwszy raz zrobiliśmy porównanie w piśmie, też nas tak wypunktowano :) Potem mieliśmy wypożyczoną plazmę i efekt tego taki, że jak wymieniałem TV, to właśnie na plazmę (i to wcale nie full hd, bo nie mam źródła, które by to wykorzystywało, więc po co przepłacać). I jestem bardzo zadowolony, stąd teraz też staram się nieścisłości prostować.

I jeszcze co do HDTV - plazma znacznie lepiej wyświetla skalowany obraz niż LCD, nawet DVD wygląda świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allor

Pewien jesteś, że plazmy pobierają mniej energii niż LCD? To dość rewolucyjne stwierdzenie:) O ile się orientuję to w UE ma zostać (lub już została) zabroniona produkcja TV plazmowych właśnie z powodu zbyt dużego poboru mocy. Pioneer zupełnie wycofał się z rynku plazm bo są zbyt ECO-unfriendly;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...