Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kr3ciQ

Dziwne temperatury procesora Intel Q8200 + Karakorum Freezone

Polecane posty

Dobry. W końcu wziąłem się za to cholerne podkręcanie. Zdaje się, że idzie mi dobrze. Proc podkręcony już do 2,8 ghz, ale jest jeden szkopuł - temperatury. Dwa razy zdejmowałem radiator i nakładałem nową pastę i dalej to samo. Temperatury w stresie to około 70-78*C. Komp się nie resetuje i stabilnie utrzymuje podczas testów. Czy to jakiś błąd kompa, czy może coś źle robię?

Oczywiście chodzi o temp rdzeniów, a nie CPU.

Proc - Q8200

Cpu Voltage - 1,2625

Timingi ram - 5,5,5,15

Ram v - 2.0v

Pcie Frequency - 100

Podać jeszcze jakieś informacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba trochę za dużo, jak na takie chłodzenie. Więc zestaw pytań:

Czy obudowa jest przewiewna?

Czy wszystkie wentylatory działają dobrze i są wyczyszczone?

Czy komputer nie stoi w jakimś kącie, w którym wymiana powietrza jest praktycznie niemożliwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Jak dla mnie to u niej średnio z przewiewnością ale są gorsze a a tego pentagrama masz 120 czy 90?? i na ile ustawione obroty wiatraka??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

hehe to ja powiem ,że coś tu jest nie tak a jaka masz pastę to dziadostwo co dawali razem z pentagramem? ja jak kręciłem e6750 do 3,3 ghz to temp w spoczynku miała koło 40-47* (w antecu 300 i pasta zalam stg1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pastę mam tą od pentagrama. Zastanawiam się na rozkręceniem całego kompa i przymocowaniu radiatora na płytę główną przed wsadzeniem do obudowy. Trochę ciężko wchodził i mogłem rozsmarować pastę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Ja bym na twoim miejscu kupił jakąś lepszą pastę np taką jak ja mam albo jeśli ktoś Ci doradzi coś innego i lepszego a potem zamontował to jak mówisz jak dasz rade potem mobo przykręcić do budy-spróbować nigdy niezaszkodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj też żeby nie nałożyć jej za dużo. To częsty błąd. Miałem znajomego, który nasmarował kilkumilimetrową warstwę tak, że wylewała mu się na płytę:) Spód radiatora w ogóle nie dotykał procesora. A ponieważ procek wprost mu się smażył, to gość wciąż dokładał pasty, żeby poprawić odprowadzanie ciepła :biggrin:.

EDIT:

A i jeszcze, niektóre pasty potrzebują kilku dni żeby uzyskać najlepsze przewodnictwo ciepła. Jeśli wciąż ją odnawiasz, to może po prostu nie zdążyła się jeszcze dostosować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze.

Ze zdjęcia można wywnioskować, że decha zasłania wylot powietrza z zasilacza. Czy tak jest? Jeśli tak, to przede wszystkim postaraj się o poprawienie tego, lepsza pasta raczej nie pomoże...

...a do tago zanim się za nią zabierzesz, dotknij radiatora przy włączonym komputerze w stresie. Jeśli radiator jest chłodny, to pasta coś pomoże, bo ma on problem z odbieraniem ciepła z procka. Jeśli natomiast radiator jest ciepły (tym bardziej, im bliżej procesora, parzyć na 99% jednak nie będzie), to pasta nic nie da - bo problemem jest odprowadzenie ciepła z coolera, a nie procesora. A wtedy zostaje walka z przewiewnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

która decha zasłania wylot powietrza??(ślepy jestem)i tak pastę nie zaszkodzi zmienić bo to co dają razem z pentagramem jest dość kiepskie^^ a co do obudowy to moim zdanie to ona jest kiepsko przewiewna i tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...