Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Rozwiązany: Problem z uruchamianiem komputera

Polecane posty

Witam wszystkich :)

Zwracam się do was z zapytaniem odnośnie problemu, który zaczął pojawiać się w ciągu ostatnich 2 tygodni. Mianowicie podczas rozruchu komputera (z reguły tylko za 1 razem po uruchomieniu listwy zasilającej komputer) PC odpala się (monitor pozostaje czarny) i komputer wyłącza się, by następnie samoczynnie odpalić ponownie (pojawia się ekran, gdzie należy kliknąć "press F1 to continue") i chodzić bez problemów. Za 2 razem po wyłączeniu systemu problem ten już nie występuje.

Rozważam 3 możliwości:

1) Stara bateria BIOS (lecz zegar się nie przestawia pomimo tego problemu, a ustawienia pozostają w porządku)

2) Problemy z którąś z linii zasilających zasilacza (posiadam już z 7-8 lat bardzo dobrego 500W OCZ SXS2)

3) Problem z płytą główną H87 ASROCK

 

Co według was może być powodem tego objawu? Jeżeli zasilacz, to jaki sprawdzony i dobry model polecacie (mój sprzęt jest w sygnaturce) - na tak ważnym komponencie nie zamierzam oszczędzać i jestem w stanie wydać te 300 zł, chociaż myślę, że coś dobrego upoluję już w granicach 200zł.

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria to nikły koszt, więc spróbuję ją wymienić. Co ciekawe jest to dość nietypowy objaw, ponieważ żadne ustawienia nie są resetowane (a tak się dzieje, jak bateria umiera). Mam nadzieję, że to pomoże. Dzięki - dam znać, czy się udało :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem baterię tak, jak sugerował kolega powyżej i wszystko działa jak należy. Najprawdopodobniej bateria nie trzymała bootowalnych elementów BIOS i przez to komputer się restartował. Co ciekawe po wymianie baterii ustawienia BIOS się nie zresetowały. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

P.S. Od kiedy dostałem 1 komputer nigdy nie robiłem update BIOS i wszystko zawsze śmigało bez zarzutów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...