Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sonny

Sensilo CD-Action Gamer III O/C

Polecane posty

Tak jak w temacie, kupuje nowy komputer, postanowiłem zakupić zestaw Sensilo CD-Action Gamer III O/C i tu mam pytanie, jako że z Vistą do czynienia nie miałem nigdy, nie za bardzo wiem jaką wersje dokupić, komp oczywiście do grania najczęściej będzie używany. Z tego co już wyczytałem to wystarczy Home Premium, ale nie wiem jaką wersję dobrać, czy 32-bit czy 64-bit, widziałem też jakąś wersje x86. Poproszę o poradę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś problemy z uruchamianiem gier pod niego ? Bo po necie różne opinie chodzą że na 64 gry nie chcą się instalować bądź uruchamiać, z drugiej strony 32 czyta tylko 3gb ramu ;|

Co do Win7 z początku też idealny pewnie nie będzie, więc na razie kupie Viste, ale mam dylemat z tą wersją, coraz bardziej skłaniam się ku 32bitowej, niech czyta już te 3GB ale bezproblemowo uruchamia gry, a jak wyjdzie Win7 i będzie połatany to się przesiądę na niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o takie gry jak GTA4, Gothic 3, TES IV: Oblivion czy Crisis :teehee:

A co rozumiesz przez pojęcie starsze gry ? :biggrin:

Bo dla mnie są to gry sprzed 2004 roku i mam kilka ulubionych gier do których bym wracał, np. chciałbym żeby śmigały takie gry jak FC albo Rome TW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry które wymieniłeś są przystosowane do Visty... czy tam odwrotnie XD

starsze gry to np. THPS2 jednakże mi działa :)

ale NBA Live 2001 już nie...

nie wiem za bardzo od czego to zależy, Rome TW wg. mnie powinien działać

dużo rozwiązań znaleźć można w google, gdy jakaś gra nie działa, więc nie martwiłbym się na zapas

nie jestem specjalistą, więc moje zdanie może być błędne ;P

gdy masz Vistę 64b to programy, aplikacje muszą być w wersji 64bitowej

a często jest z tym problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 32-bit czy 64-bit, widziałem też jakąś wersje x86.

x86 to właśnie Vista 32 bitowa. Natomiast co do Twojego pytania, to jeśli chodzi Ci o ten sprzęt, to ja ze swojej strony polecam wersję x64, zawsze to pełne wykorzystanie ramu, szczególnie, że w tym przypadku grafa na dzień dobry zabierze jeden giga z tych czterech :) Sam nie spotkałem się jeszcze, żeby mi jakaś gierka nie chciała na niej chodzić, a w przypadku podanych przez Ciebie starszych tytułów to zarówno Far Cry i Rome TW działają.

gdy masz Vistę 64b to programy, aplikacje muszą być w wersji 64bitowej

a często jest z tym problem...

Nie muszą być. Jedyne co Vista x64 wymaga to 64-bitowych sterowników, a ze zdobyciem takich, o ile nie posiadamy jakiegoś totalnego starocia, nie ma jakiegoś większego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro obaj mówicie że problemów z uruchomieniem bądź zainstalowaniem gier nie było to skusze się na tego 64bitowego.

Edit: Teraz jestem pewny że wezmę x64, dzięki za rady i uświadomienie że Vista x64 wcale nie musi być be ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, nie jest i nie będzie. Człowieku: komputer do gier, tak? Wiesz, że na Viście (nieważne jakiej) starsze gry (tj. nie obsługujące DX10) chodzą o 15% wolniej niż na XP?

Jak chcesz kompa do grania to Vistę omijaj w promieniu 2 km, bo dobrze na tym nie wyjdziesz.

PS To tylko moje zdanie. Poprawcie mnie jak się gdzieś pomyliłem :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z życzeniem, małe uchybienie logiczne.

Starsze gry, jak sama nazwa wskazuje, są starsze. Co oznacza, że są przeznaczone do działania na starszych maszynach. Z tego płynie wniosek, że mają mniejsze wymagania. I dalej, skoro mają mniejsze wymagania od nowych gier, to oznacza, że są w stanie działać szybciej. I nawet pomimo 15% utraty wydajności, płynności się przez to nie straci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no może nieco rzeczywiście nieco przesadziłem. Dane mam z CDA z 2006-07 roku. :)

Ale mimo wszystko Visty nie lubię i nigdy nie będę lubić. Jak już zależy Ci na 64-bitowym OS-ie, zainwestuj w XP. Albo poczekaj na W7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że na Viście (nieważne jakiej) starsze gry (tj. nie obsługujące DX10) chodzą o 15% wolniej niż na XP?

Po to kupuje kompa żeby grać w najnowsze gry, starszych mam dosyć ;D

Jeśli już, to wracałbym bardzo sporadycznie do takich gier, więc te 15% nie robiło by różnicy (ale jak napisał Allor to dawne czasy z tymi 15%) :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no może nieco rzeczywiście nieco przesadziłem. Dane mam z CDA z 2006-07 roku. :)

Ale mimo wszystko Visty nie lubię i nigdy nie będę lubić. Jak już zależy Ci na 64-bitowym OS-ie, zainwestuj w XP. Albo poczekaj na W7.

Ehm, ponownie się nie zgodzę. W czym XP 64bit jest lepsze od Visty 64bit? Bo w necie większość informacji sugeruje coś wręcz przeciwnego...

Ale żeby nie było, że jestem tylko na nie - najlepszym wyjściem i tak jest W7, nawet jeśli to będzie już teraz dostępne RC1 - jak najbardziej legalnie można je teraz ściągnąć z Microsoftu i legalnie używać bodajże do marca przyszłego roku. A - dostępna jest wersja i 32, i 64 bit, niestety po angielsku. Ale o ile się nie mylę z XP jest tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Microsoft.

Na pytanie o wersję nieoficjalną nie odpowiem, bo jej instalacja łamie licencję. To raz, a dwa - niektóre "wycieknięte" W7 udostępniane są z "dodatkami", których raczej nikt by na swoim kompie mieć nie chciał... Lepiej już poczekać na wersję finalną lub nauczyć się języka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam to samo rozwiązanie co allor, czyli ściągnięcie Win 7 RC 1 i raczej brałbym wersję 64 bitową (czyt. mam, korzystam i jestem zadowolony). Dzięki temu odkładasz spory wydatek na niemal rok. Jak Ci ten OS nie będzie odpowiadał to zawsze możesz kupić Vistę (ble).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...