Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafaello1672

Rozwiązany: Ogromny spadek FPS w grach co minutę mimo dobrego sprzetu

Polecane posty

Witam. Otóż borykam się z problemem od kilku miesięcy z ogromnym spadkiem FPS, które pojawiają się co 1 minutę i trwają ok. 15 sekund. Kupowałem kilka miesięcy temu wiatraczek na cichszy bo komputer głośno chodził i myslałem że mi to pomoże, ale mi to nie pomogło bo jak wymieniłem wiatrak to było cicho, ale klatki w grach były jeszcze mniejsze niż wcześniej. Jak gram w CS:GO to z 140 klatek/s potrafi spaść do 20 Klatek/s na ok. 15 sekund(!!!). W GTA V też spadają mi klatki o połowę. PES i FIFA też są spadki FPS. Nawet w prostej grze karcianej jak Hearthstone też spadają klatki, ale tylko ona chwile (3-8 sekund). Zmniejszanie detali w grach NIC NIE DAJE! Co może być powodem takich ostrych ścin? Komputer nigdy nie był podkręcany.

Mój sprzęt:

Karta Graficzna: Geforce GTX 750ti (Kupiona 1,5 roku temu)

Procesor: AMD FX-6300 3.5GHz BOX (3 lata temu)

Płyta główna: Asrock n68-vs3 fx (4 lata temu)

Ram: 8GB + 4 GB

Dyski: SSD Kingston V300 120GB SATA3 (prawie 2 lata temu) oraz WD Blue 3TB (ponad 9 miesięcy temu)

System: Windows 7 Home Premium

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to miały być problemy z dyskiem, to powinno być to widoczne w atrybutach S.M.A.R.T. (do odczytania z pomocą np. HDDScan).

A jeżeli to jednak temperatury - nie zaszkodzi screen z HWMonitora uruchomionego w trakcie wystąpienia spadku wydajności, czy w wariancie "na bogato" - log z HWInfo64 (Sensors only przy uruchomieniu, przed odpaleniem gry przycisk Logging Start i wybierasz docelowy plik csv, po teście Logging Stop i możesz wrzucić zapisany plik csv).

I tak swoją drogą - nie zaszkodzi też model zasilacza, do odczytania bezpośrednio z jego tabliczki znamionowej (widocznej po zdjęciu bocznej ścianki obudowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom Jeśli chodzi o zasilacz to mam Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W.

Skoro mówicie o przegraniu się to jakie chłodzenie polecacie? Grając np. GTA V to faktycznie czasami mam przy GPU Meter'rze (Gadżet do Win 7 jakby ktoś nie wiedział) 80 Stopni Celsjusza. Scina się wtedy kiedy zużycie karty jest 40%. Jak jest 100% to się nie ścina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrze, że zasilacz jest jak najbardziej w porządku.

Dobrze by było rozpocząć od zweryfikowania, czy to rzeczywiście temperatury są problemem*, więc może wrzuć wspomnianego screena z HWMonitora?
I może od razu pochwal się modelem obudowy, bądź jeżeli nie jesteś w stanie go ustalić, to może poddaj ją jakiejś rzetelnej sesji zdjęciowej.

*Choć tak wysokie temperatury GTX 750 Ti powinien osiągać jedynie w przypadku w pełni pasywnego KalmX (klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem swój problem. Jak? Po prostu w ustawieniach Nvidii miałem ustawioną opcję "użyj zaawansowanych ustawień obrazu 3D" zamiast "Użyj ustawień aplikacji 3D" i zero dziwnych spadków fps. Tekstury w GTA V mam ustawione na bardzo wysokie zamiast średnie (aż się zdziwiłem). Natomiast w grze Fortnite zamiast 20-60 fps jest teraz ponad 100 fps na takich samych ustawieniach co wcześniej. Dzięki za chęci pomocy. Pozdrawiam.

Problem rozwiązany.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...