Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ActionPvP

Wysoka temperatura procesora.

Polecane posty

Witam.

Otóż dzisiaj postanowiłem z ciekawości zobaczyć temperaturę procesora w HWMonitor i okazało się że podczas gry owy procesor ma cały czas ok 100C.

Myślałem że to przez to że jest blisko grzejnika więc go przesunąłem i dalej nic.

Następnie postanowiłem wźiąść wentylator z mojego starego zasilacza i zamontować ale nadal nic.

I teraz moje pytanie jak temu zaradzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ActionPvP napisał:

czy dobrze procek siedzi

Raczej nie ma szans, żeby sam procek był zamontowany niepoprawnie. Chodzi mi o znajdujący się na nim radiator.

31 minut temu, ActionPvP napisał:

O i jeszcze jedno komputer nie powinien sie samoistnie wyłączyć podczas osiągania wysokich temperatur ?

Powinien. Choć w pierwszej kolejności powinien zbijać taktowania (pewnie dałoby się to wyłączyć w BIOSie) - może zaobserwowałeś w grach (czy innych zastosowaniach) spowolnienie?
No ale zgodnie z podlinkowanym przeze mnie wątkiem - raczej bym się spodziewał, że HWMonitor niepoprawnie odczytuje temperatury (stąd nie zaszkodziłoby sprawdzenie, co pokaże AMD Overdrive, choć tu wiele nie pomogę, bo nie miałem z nim styczności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, webtom napisał:

Jak ma jeszcze 19°C zapasu, to raczej nie ma się czym przejmować. A że przy okazji odczyty temperatur z płyty nie budzą zastrzeżeń, to już w ogóle.

A ok.

Sprawdziłem jeszcze MSI Afterburner i tam też odczyty na poziomie 50 stopni.

 

O i jeszcze jedno pytanie podczas montażu dodatkowego wentylatora musiałem wyjąć kartę.

I przez przypadek dolną stroną czyli tam gdzie nie ma wentylatora przejechała trochę po biurku.

Czy mogło się coś w ten sposób stać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...