Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

banaroo

Restart pc podczas grania

Polecane posty

Hej.

mam taki problem. podczas grania restartuje mi się pc. średnio 2 razy na dzień. za bardzo nie znam się na tych tematach, natomiast wyczytałam ze trzeba sprawdzić temperaturę. Więc dorwałam program HW Monitor. Zrobiłam screen gdy nic nie działa (poza samym programem) oraz podczas grania w gwinta. Akurat przy gwincie nie miałam restartu ale temp i tak była mocno zawyżona. Restart był natomiast przy Enemy front czy  AC: Unity. mogę też dodać, ze gdy włączam jakaś grę komputer "wyje". Moze to coś znaczy ze podczas uruchomiania pc tez na jakieś 2-3 sek "zawyje" potem cichnie. 

od razu zaznaczam, ze nie znam się na biosach, miernikach czy pastach termo-izo coś tam. Byłabym wdzięczna za łopatologiczne wyłożenie, tudzież jakich poradnik na YT.

Dzięki z góry, wiem ze dużo wymagam wiec od razu przepraszam.

specyfikację sprzętu podaje w pliku, tak jak screeny z programu.

 

sprzet.jpg

Bez tytułu gwint.jpg

Bez tytułu2gwint.jpg

spoczynek.jpg

spoczynek 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury procesora są podejrzanie wysokie, szczególnie zważywszy na fakt, że to jedynie i3 - mógłbyś mogłabyś sprawdzić, czy cooler siedzi na nim w pełni pewnie? I jeżeli dobrze mi się wydaje, że zestaw ma już dobre dwa lata, to właściwie można by było pomyśleć o wymianie pasty termoprzewodzącej.

I tak swoją drogą - dołożyłeś dołożyłaś sobie z przodu obudowy wentylator wtłaczający zimne powietrze do środka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirian ostatnio wspomniał o

Dnia 6.01.2017 o 12:57, Dirian napisał:

choć nie wiem, jak się ona ma do znanych i lubianych: Arctic MX-2, Be Quiet! DC1, Gelid GC-Extreme, czy Zalman STG-2.
O ile nie rozbabrasz pasty poza procesorem (co tyczy się zarówno nakładania, jak i czyszczenia procesora przed nałożeniem) i nie nałożysz jej za dużo, to raczej ciężko o komplikacje.

Nie myślałaś o dokupieniu jakiegoś śmigła 120mm?

@Sevard
Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, webtom napisał:

choć nie wiem, jak się ona ma do znanych i lubianych: Arctic MX-2, Be Quiet! DC1, Gelid GC-Extreme, czy Zalman STG-2

Ostatnio szukałem pasty bo lapka chciałem przesmarować, to przejrzałem sporo testów i wyszło, że Aeronaut (i Kryonaut, to podobno zbliżony produkt) jest najlepsza z tej stawki, przynajmniej jeżeli chodzi o wydajność w odprowadzaniu ciepła. No i faktycznie póki co jestem mocno zadowolony, bo temperatury po przesmarowaniu są niższe, niż były w momencie zakupu lapka. Zobaczymy jak długo utrzyma swoje właściwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest OK (poza parametrem C0, ale to jest spowodowane restartami), ale to wyłączanie w tym samym miejscu nieco mnie niepokoi.

Byłabyś w stanie sprawdzić pamięć za pomocą programu memtest86+. Test powinien trwać minimum 3 godziny lub do pierwszego błędu. Test sam się nie przerwie, po prostu, gdy wystąpi jedno z tych zdarzeń, to przerwij test i daj znać jak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat znaczy, że wystąpił pewien specyficzny rodzaj błędu, ale tylko w jednym (szybkim) przejściu. W drugim przejściu (wolniejszym) już było wszystko OK. To może powodować pewne błędy, ale raczej nie w grach.

Pamięć na razie bym zostawił.

Sprawdź, czy nie widać jakichś błędów w dziennikach zdarzeń, których czas wystąpienia pokrywa się z czasem wystąpienia błędów o których mowa.

Aktualizowałaś sterowniki do karty graficznej, system oraz gry, w których jest problem? Z tego co widzę, to inne osoby skarżyły się na podobne problemy jak Ty w AC:Unity, ale wydaje mi się, że zostało to poprawione - od dawna nie widać żadnej nowej wzmianki w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...