Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

uzumek

Problem z dwoma monitorami

Polecane posty

Witam, dzisiaj przyszedł do mnie zakupiony monitor AOC i2369vm. Chciałem go podłączyć jako drugi monitor do komputera przez displayport (pierwszy monitor jest taki sam ale podłączony przez HDMI). I tu pojawia się problem ponieważ komputer wykrywa monitor ale nie pojawia się na nim obraz. Sytuacja wygląda tak że na monitorze podłączonym przez hdmi, nie ważne czy pierwszym czy drugim, jest obraz natomiast na monitorze podłączonym przez displayport obrazu nie ma. zaznaczam jeszcze raz że komputer wykrywa to że dwa monitory są podłączone. Nie bardzo wiem co w takiej sytuacji zrobić dlatego zwracam się po pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem tylko jeden monitor przez display port do karty graficznej i okazało się że nie działa. Z czego to może wynikać? Wadliwy kabel? 

Wygląda to tak: Kiedy podłączam jeden monitor przez display port do karty graficznej zaczyna on trzeszczeć i na chwile pojawia się obraz żeby potem zniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany problem Pascalów. Jeśli obydwa monitory podłączysz za pomocą HDMI/DVI lub DP, to powinno być OK. Skoro z jakichś powodów DP nie działa, to pozostaje wszystko podłączyć za pomocą HDMI/DVI (część GTXów 1070/1080 nie jest do końca zgodna ze standardem DP i nie obsługuje poprawnie części monitorów itp.)

Jaki to jest GTX 1070?

[edit]

Sprawdź te dwa tematy i zaproponowane tam rozwiązania:

https://forums.geforce.com/default/topic/948525/-gtx-1070-no-signal-when-using-displayport/

https://forums.geforce.com/default/topic/939539/geforce-1000-series/just-bought-an-msi-gtx1080-display-port-not-working-/

Być może coś z nich pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest średnie rozwiązanie. Przy takim podłączeniu musisz uważać co odpalasz na którym monitorze, bo obraz jest generowany przez tą kartę, do której jest podłączony dany monitor. Możesz mieć więc spadki wydajności, jeśli na tym monitorze, który podłączony jest do karty zintegrowanej, zacznie się dziać coś wymagającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...