Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

naimadJ24

Słaba wydajność komputera przy Battlefield 1.

Polecane posty

Witam, ostatnio kupiłem Battlefielda 1 i chciałem pograć. Wydawało mi się, że gra pójdzie mi na średnich ustawieniach, a gdy uruchomiłem okazało się, że mam problemy na niskich ustawieniach. Gdy wchodzę na jakiś serwer i zacznę grać miga mi po prawej ikonka oznaczająca problem z wydajnością i widać częste ścinki. Na niskich ustawieniach mam 40-60fpsów, tyle samo na średnich. Zużycie ramu to max 7GB, zainstalowałem już nowe sterowniki do grafiki. Mój sprzęt: Intel Core i5-4440, GeForce GTX 760 2GB, 8GB Ram, Windows 7 64bity, rozdzielczość 1280x1024. Pomocy, co mam zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF1 jest gównianie zoptymalizowany. GPU usage często z 95-99% spada do 70 nawet 60%. W moim przypadku (mam gtx 1070 i i7 6700k - na 60-70% uzycia wiec to nie jest CPU bottleneck) tak się zdarza przy 1080p wszystko - ultra tylko ambient occlusion OFF. Paradoksalnie sprobuj zwiekszyc rozdzielczosc i moze wtedy bedzie OK. U mnie np. GPU usage nie spada ponizej 97-99% jesli wezme skalowanie rozdzielczosci na 125% przy 1080p ultra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat BF1 jest całkiem nieźle zoptymalizowany. GTX 760 to karta, która ma ponad trzy lata, a i wtedy była to karta ze średniej półki. Dodatkowo sterowniki pod nią przestano optymalizować już jakiś czas temu. Nie ma co oczekiwać zbyt dużo - 40-60 klatek moim zdaniem to coś, czego można było oczekiwać.

Bardziej martwiłbym się tymi ścinkami, bo przy 40 FPSach one nie powinny występować - na YT jest nawet kilka filmików, w których widać jak ludzie grają na tej karcie i tragedii nie ma. Kiedy występują te ścinki? Przez cały czas, tylko na początku, jak coś się dzieje, czy w jeszcze innych okolicznościach?

@Sasky GTX 1070 ma problemy ze ścinkami w różnych dziwnych okolicznościach. To jest coś, co NVIDIA naprawia w sterownikach od paru miesięcy i naprawić nie może. Namierzono tylko problem z kartami z pamięciami Microna, ale to nie rozwiązuje i nie wyjaśnia wszystkiego. Twoje problemy wcale nie muszą być spowodowane problemami z grą, tylko ze sterownikami właśnie. W przypadku BF1 w niektórych przypadkach pomaga ustawienia FPS capa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz cap ustawić wyżej niż 60 FPSów. Gra wyciąga z karty tyle ile może, a w takich przypadkach Pascale nie potrafią utrzymać taktów przez dłuższy czas, co wiadomo nie od dziś. To akruat świadczy o dobrej optymalizacji gry i beznadziejnej architekturze Pascali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sevard napisał:

Akurat BF1 jest całkiem nieźle zoptymalizowany. GTX 760 to karta, która ma ponad trzy lata, a i wtedy była to karta ze średniej półki. Dodatkowo sterowniki pod nią przestano optymalizować już jakiś czas temu. Nie ma co oczekiwać zbyt dużo - 40-60 klatek moim zdaniem to coś, czego można było oczekiwać.

Bardziej martwiłbym się tymi ścinkami, bo przy 40 FPSach one nie powinny występować - na YT jest nawet kilka filmików, w których widać jak ludzie grają na tej karcie i tragedii nie ma. Kiedy występują te ścinki? Przez cały czas, tylko na początku, jak coś się dzieje, czy w jeszcze innych okolicznościach?

@Sasky GTX 1070 ma problemy ze ścinkami w różnych dziwnych okolicznościach. To jest coś, co NVIDIA naprawia w sterownikach od paru miesięcy i naprawić nie może. Namierzono tylko problem z kartami z pamięciami Microna, ale to nie rozwiązuje i nie wyjaśnia wszystkiego. Twoje problemy wcale nie muszą być spowodowane problemami z grą, tylko ze sterownikami właśnie. W przypadku BF1 w niektórych przypadkach pomaga ustawienia FPS capa.

Jak wchodzę na mapy z miastami to są odczuwalne podczas biegania, nie ma płynności. Dziś jak grałem to mnie wyrzuciło do pulpitu bo Nvdidia błąd wywaliła. Wczoraj wyszły nowe sterowniki 375.70 ale nic tam nie ma związanego z bf 1. Zaktualizować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się przy tym crashu jakiś błąd? Jeśli tak, to jaki?

Jest jeden crash, który jest znanym problemem i tak na moje oko jest to błąd w sterowniku (parę osób pisało, że powrót do sterowników 372.90 rozwiązał problem), choć znając życie, to NVIDIA i EA będą się przez parę miesięcy przerzucać pałeczkami, aż w końcu ktoś to być może naprawi.

W każdym bądź razie spróbuj odinstalować obecne sterowniki za pomocą DDU i wrócić do 372.90. Wiem, że to są stare sterowniki, ale jednocześnie są to ostatnie sterowniki NVIDII, które względnie dobrze działały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sevard napisał:

Pojawił się przy tym crashu jakiś błąd? Jeśli tak, to jaki?

Jest jeden crash, który jest znanym problemem i tak na moje oko jest to błąd w sterowniku (parę osób pisało, że powrót do sterowników 372.90 rozwiązał problem), choć znając życie, to NVIDIA i EA będą się przez parę miesięcy przerzucać pałeczkami, aż w końcu ktoś to być może naprawi.

W każdym bądź razie spróbuj odinstalować obecne sterowniki za pomocą DDU i wrócić do 372.90. Wiem, że to są stare sterowniki, ale jednocześnie są to ostatnie sterowniki NVIDII, które względnie dobrze działały.

Crash taki, że wyrzuciło do pulpitu, zlagowało na chwilę, a potem pojawił się komunikat od Nvidi, że sterownik graficzny przestał działać. Musiałem trochę odczekać i wszystko znów działało. Na singlu tych lagów nie widać. Na multi jak gram mapy z budynkami to wyświetla się po prawej żółta ikonka oznaczająca Low FPS, na lesie argońskim jest tego mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 
Zakupiłem grę Battlefield 1. Niestety nie mogę z niej korzystać ponieważ gra co parę sekund się zacina.
Mój komputer:
- Windows 10 (aktualny),
- najnowsze sterowniki nVidia,
- Intel i7-6700K 4.00GHz, 
- Samsung 512GB 2,5' SATA SSD Seria 850 Pro, 
- 16GB DDR 4,
- GeForce GTX 1070

Problem z płynnością występuje zarówno w trybie single jak i multiplayer.
Testowałem wszystkie warianty ustawień, począwszy od minilanych po maksymalne - na każdym mam ten sam problem.

Gry innych producentów takie jak nowy Doom, Mafia 3, GTA 5, Battlefront, Division chodzą na najwyższych ustawieniach - bez żadnych problemów.

Wie ktoś może jak naprawić ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...