Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheWybielacz

Monitor - problem z DisplayPort

Polecane posty

Witam.

Jakiś czas temu postanowiłem rozszerzyć stanowisko komputerowe o trzeci monitor. Sęk w tym, że od wczoraj mam z tym problem. Posiadam kartę GTX 970 G1 Gaming od Gigabyte'a. Dwa sloty DVI są już zajęte przez dwa monitory.

Trzeci monitor to HP LE2201w. Ma on tylko złącze VGA, więc musiałem zamówić przejściówkę DisplayPort -> VGA. Wczoraj ów przejściówka do mnie dotarła i... całkowicie nic. Podłączyłem wszystko do jednego z portów DisplayPort i po prostu nie działa. Komputer nie wykrywa monitora, zaś na nim wyświetla się "No Input Signal". Tego monitora jeszcze używałem około rok temu, z tym że z przejściówką DVI -> VGA, ale monitor HP został zastąpiony. Mimo tego sterownik nie pomógł, a chciałbym coś więcej zrobić, o ile by tylko komputer go rozpoznawał.

Liczę na pomoc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za przejściówka (jakiś link)? Karta z DP przesyła jedynie sygnał cyfrowy, natomiast monitor wymaga sygnału analogowego, więc potrzebowałbyś aktywnego konwertera. Jeżeli oba poprzednie monitory są podłączone przez DVI-D, to chyba lepiej kupić przejściówkę DP/HDMI -> DVI-D i podłączyć nią jeden z wcześniejszych monitorów, a ten ostatni podpiąć do gniazda DVI-I w karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konwerter, więc niby powinien działać.

I nie, nie pokręciłeś, po prostu zakładam, że te monitory nie są podłączone permanentnie ;) Oba te monitory mają złącze DVI, czy któryś z nich już wykorzystuje "analogowość" złącza DVI-I (w sensie dalej jest kabel/przejściówka DVI->VGA)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, permanentnie, w sensie chcę używać tych trzech monitorów naraz ;)

Główny monitor (BenQ XL2411z) posiada wejście DVI, VGA i HDMI, a wpięty jest do DVI-D. Drugi monitor to BenQ GW2255, posiada DVI-D i VGA i jest podpięty do DVI-I. No a ten trzeci monitor ma tylko VGA, a zostały HDMI/DisplayPort. Nie mam kabla HDMI przy sobie, ale ten XL2411z ma 144hz i chcę go zostawić przy DVI raczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponowałbym podłączyć GW2255 za pomocą kabla/adaptera DisplayPort->DVI - nie ma tam żadnej aktywnej konwersji, więc powinno obyć się bez takich cudów, jak z tym obecnym DP->VGA. Wtedy zostanie Ci wolne gniazdo DVI-I, do którego podepniesz HPka z pomocą zwykłego, pasywnego adaptera DVI->VGA.

Oczywiście zakładając, że mógłbyś ten obecny adapter zwrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter DVI->VGA mam, ale... niestety obecnego adaptera raczej nie zwrócę, już wszystko jest w śmieciach - wiem, bardzo głupie, ale akurat nie sądziłem w tej sytuacji że coś będzie nie tak. Zobaczę jeszcze jedną możliwość, czyli drugi monitor (GW2255) podepnę przez VGA->DisplayPort i zobaczę czy ten zadziała. Bo trzeci monitor (o którym głównie mowa) działał 1,5 roku via DVI->VGA.

48 minut temu, webtom napisał:

No to proponowałbym podłączyć GW2255 za pomocą kabla/adaptera DisplayPort->DVI - nie ma tam żadnej aktywnej konwersji, więc powinno obyć się bez takich cudów, jak z tym obecnym DP->VGA. Wtedy zostanie Ci wolne gniazdo DVI-I, do którego podepniesz HPka z pomocą zwykłego, pasywnego adaptera DVI->VGA.

Oczywiście zakładając, że mógłbyś ten obecny adapter zwrócić.

No, to tak: wziąłem drugi, nowy kabel VGA i podpiąłem go do monitora GW2255 wraz z adapterem na DisplayPort, ale nic. Coś mi tu strasznie nie pasuje, może mam w jakiś sposób zablokowane DisplayPorty... czy coś? Chciałbym się jakoś upewnić przed ewentualnym kupnem DP->DVI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EDIT2: Działa! Dałem adapter do trzeciego jeszcze nieużywanego portu, ale tym razem z tym drugim monitorem (GW2255) i zaczęło działać. Więc tak - główny monitor pozostał, trzeci monitor to DVI->VGA (bo miałem przejściówkę, tak jak wspominałem, 1,5 latka hulał w taki sposób), a drugi monitor na DisplayPort->VGA. Trochę inaczej wyświetla, pomimo FullHD uczucie jakby to nie było FullHD, ale... jest dobrze! Dzięki za pomoc, ewentualnie coś jeszcze pogrzebię w przyszłym tygodniu. Plusy lecą! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...