Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrMieszk0

Ochrona przed szpiegowaniem w Windows 10

Polecane posty

Witam,

W ostatnim czasie nabyłem laptopa i oczywiście Windows 10 był w pakiecie. Jako, że jestem człowiekiem, któremu zależy na prywatności (chociażby z samej zasady) to próbuję w jakiś sposób odciąć bandytów z microsoftu od mojego komputera.

Jak do tej pory przeszukałem cały panel sterowanie i ustawienia Win 10, a także pobrałem sobie darmowy programik O&O ShutUp10. Programik jest bardzo przystępny dla ludzi nieobeznanych ze wszystkimi funkcjami, gdyż wszystko opisuje. Mam jednak prośbę do tych bardziej zaawansowanych, po pierwsze o wyrażenie opinii o tym programie lub ewentualne polecenie innego. Mianowicie, czy rzeczywiście całkowicie ogranicza możliwości microsoftu względem szpiegowania mnie oraz czy moja gwarancja na system nie przepadnie przez stosowanie go (chociaż na stronie pobierania chwalili się, że są ,,oficjalnym partnerem microsoftu"). Prosiłbym też o inne porady prywatności i bezpieczeństwa na moim Win10.

Ps. Swoją drogą jestem przerażonym tym co zbiera microsoft: sprawdza moje aplikacje, aktywność internetową, położenie ale także prywatne dane a nawet głos i twarz (przez co zakleiłem sobie kamerkę..)

Za pomoc i poświęcony czas dziękuję z góry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam się - masz Facebooka? Jeżeli masz to wiedz że Facebook robi to samo, więc nie wiem czemu ci to przeszkadza.

A teraz do meritum - sam program - o ile dobrze pamiętam - jest polecany przez Microsoft, ludzie z niego korzystają i się na nic nie skarżą. Żadnej gwarancji nie utracisz bo program po prostu wyłączy niepotrzebne ci funkcje systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działa facebook i wiem jak używać go w taki sposób, żeby nie szpiegował, moje facebookowe konto jest puściutkie, znajomi rozbawieni paranoją :D a ja wolę pozostać szary i anonimowy, dlatego mi to przeszkadza.

Oczywiście coś takiego jak opinie niezaawansowanych użytkowników sam czytałem przed instalacją, ale myślę, że większość wiedziała tyle co ja, może mniej. Więc zaznaczyłem, że pytam o opinię ekspertów. Bo program jak sam powiedziałeś wyłącza tylko niepotrzebne mi funkcje systemu (czyli m.in. wysyłanie informacji aktywności internetowej czy posiadanych aplikacjach do microsoftu), więc zastanawiam się czy jest to rzeczywista ochrona przed szpiegostwem czy coś co ma mnie jedynie uspokoić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szpiegowanie w Windowsie 10 i zwiększenie prywatności to ten artykuł krok po kroku ładnie wyjaśnia jak można choć częściowo się bronić przed szpiegiem z Microsoftu. Nie łudzę się, że całkowicie się będzie bezpiecznym, ale na pewno mocno ograniczysz szpiegowskie nawyki 10.

http://www.zawszeczujni.pl/2015/08/dostosowanie-ustawien-prywatnosci-i.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...