Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fiend

Problem z zawieszaniem się systemu.

Polecane posty

Witam, dosyć dawno tu gościłem jednakże obecna sytuacja zmusiła mnie do powrotu :D Mianowicie, od 2/3 dni mój komputer zaczął dziwnie się zachowywać. Z dnia na dzień uraczył mnie ogromny spadek FPS z CS'ie (z około 200 do jakiś 40/60). Sam system też nie działał poprawnie, strasznie długo ładowały się wszelkie foldery, przenoszenie czy kopiowanie plików też trwało wieczność. Również odpalając Photoshopa w którym trochę pracuję, zauważyłem że sporo czasu zajmowało samo załadowanie programu, jednak potem działał już tak w miarę normalnie. Cóż, pomyślałem że nazbierało mi się sporo syfu więc zrobiłem kompletny reinstall Windowsa (bez zostawiania czegokolwiek). Po pierwszym uruchomieniu zauważyłem jednak że problem nie ustąpił. Instalowanie sterowników i podstawowych programów trwało całą wieczność, również Chrome nie działa mi poprawnie (czasami strony się ładują wieczność, albo sama przeglądarka wysyła "brak odpowiedzi"). Udało mi się zainstalować CS'a i zauważyłem, że bardzo długo zajęło mi jego odpalenie, ale gdy już się włączył to znów powróciłem do moich 200 FPS i właściwie dało się już całkiem normalnie grać (czasem tylko łapało jakąś zwiechę na 2/3 sekundy).

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że to wina dysku twardego. Ma on już gdzieś dekadę na karku. Robiłem jednak testy i wyniki wyszły dobre, więc to mnie trochę zmieszało dlatego postanowiłem tu o tym napisać, żeby nie potrzebnie nie wydać kasy na nowy dysk, gdzie wina będzie leżała przy czymś innym. Załączam screena testów a mój komputer prezentuje się tak:

Mobo: Gigabyte P55-UD3
CPU: Intel i5-750 2.67Ghz
Ram: GoodRam ddr3 8gb (2x4GB)
GPU: GeForce GTX 660 4GB
Zasilacz: Chieftec CTG-500-80p
Twardziel: WDC WD2500KS-00MJB0 250gb (co widać na obrazku)

 

Untitled.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest z pewnością dociśnięty, a na domiar zamieniłem ten stary na nowy który dostałem wraz z kupieniem płyty głównej.

Dodam że zrobiłem dokładny test w programie "Data Lifeguard Diagnostics" i tam jest napisane przy S.M.A.R.T "pass", jednak jak robię "extended test" to program nie przechodzi go pomyślnie, a "quick test" nie jest nawet w stanie ukończyć. Zrobiłem jeszcze test pamięci ram tak dla pewności no i wszystko okej. Dziś też chciałem zrobić test CPU jednak zabrakło mi czasu, ale zauważyłem dosyć niepokojącą rzecz. Otóż w programie OCCT widnieją 3 rubryki taktowania procesora - "current" "original" "overclock". Procesora nie kręciłem jeszcze, a jednak wartość current różni się nieco od original i skacze pomiędzy 2,7Ghz - 3,1Ghz. Może być tak, że poprzedni właściciel płyty głównej kręcił swoje CPU i pozostały po nim ustawienia w Biosie? Kolejny screen z programu OCCT

Untitled.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktami nie masz się co przejmować - to tryb Turbo Boost, który automatycznie podbija mnożnik zależnie od liczby obciążonych rdzeni. Jeżeli ta wyższa wydajność bardzo Ci przeszkadza, to na pewno możesz łatwo wyłączyć ten tryb w BIOSie.

Jak wyglądają temperatury (odpal HWMonitora, następnie pograj kilka minut, a później wrzuć tu screena z programu)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury procesora co prawda nie imponują, ale (o ile nie grałeś z włączoną synchronizacją pionową) są na akceptowalnym poziomie. Choć jeżeli dawno nie czyściłeś układu chłodzenia, to wcale by to nie zaszkodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...