Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DafosPL

Rozwiązany: Komputer wyłącza się podczas grania.

Polecane posty

Witam,

Problem taki jak w tytule tematu, objawy "choroby" występują już od roku. Grając w gry gdzie mam do czynienia z dużymi lokacjami (większe bitwy w Battlefront czy Battlefield 4) ekran robi się czarny, za moment zaczyna mrugać jego dioda (tak jakby stracił kontakt z komputerem), przycisk "power" od komputera również zaczyna mrugać, a następnie komputer gaśnie (dioda od przycisku "power" nadal mruga). Gdy go uruchamiam przeważnie przywraca stan sprzed tej całej eskapady jednakże czasami pojawia mi się okienko zamykania systemu Windows. Ostatnio wymieniłem radiator na procesorze oraz kupiłem nową kartę graficzną, temperatury są prawidłowe, sprawdzałem je kilka razy i konsultowałem z wujkiem. Komputer ma się dobrze jedynie przy grach strategicznych, nawet przy M&B Warband (która jest wiekową grą) czy Counter-Strike Source potrafi ukazać "czarny ekran śmierci". Nie ma określonego czasu, po którym następuje opisane przeze mnie zjawisko, czasami uda mi się zagrać 5 minut, w lepsze dni ponad godzinę. Tak czy owak problem występuje zawsze... po kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Przeinstalowywałem system trzy razy i nic nie pomogło, myślałem, że to wina radiatora, ale jednak się pomyliłem. Błagam o pomoc, sam już nie wiem co mam robić, domowe gdybanie i grzebanie nie przyniosło rezultatów.

Szczegółowa specyfikacja:

- ASUS R9 380X STRIX 4GB

- AsRock 970 Pro3

- AMD FX?-6100 Six-Core 3.3 GHz

- Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W Modular

- Kingston DD3 2x8 GB 1600 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że coś sprawia, że komputer wchodzi w tryb uśpienia. Możliwe są problemy z zasilaniem, z płytą główną lub po prostu coś gdzieś wysyła jakiś dziwny sygnał (zdarzało się, że tanie klawiatury/myszki coś takiego odwalały).

W jaki sposób łączysz się z internetem?

Zmieniałeś coś w BIOSie?

Uzupełnij konfigurację sprzętową o modele myszki i klawiatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość - posta poprzedzającego nasz w całości nie cytujemy. - MD

@up:

W BIOS'ie nic nie zmieniałem, to też wujek ostatnio sprawdzał. Mam router, który do komputera jest podłączony kablem. Model myszki: Tracer Tomahawk, model klawiatury: Logitech Gaming Keyboard G105 Call of Duty: MW3 Edition.

EDIT: Problemem okazała się myszka. Gdyby nie twoja sugestia nigdy bym na to nie wpadł. Przypomniało mi się, że myszkę dostałem na imieniny rok temu czyli mniej więcej w tym czasie kiedy zaczęły się opisywane przeze mnie problemy. Podłączyłem więc myszkę do laptopa mamy i odpaliłem grę. Stało się dokładnie to co z moim komputerem, przeszedł w stan hibernacji. Po podłączeniu innej myszki do mojego komputera, przez dwie godziny wszystko śmigało i śmiga dalej. Uratowałeś mi Sevard życie. Gdybyś kiedykolwiek potrzebowałem nerki albo serca to wal śmiało. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...