Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zpox

Po zmianie płyty głównej i procesora komputer nie uruchamia się

Polecane posty

Kupiłem używany procesor i płytę. Niestety po podłączeniu komputer nie uruchamia się, wiatraki na moment zaczną się kręcić lecz po chwili przestają. Spróbowałem uruchomić też z innymi pamięciami, ale wtedy z głośnika dostaję sygnał o błędzie ramu. Problemem będzie uszkodzona płyta czy coś innego nie działa?

Specyfikacja komputera

I7 3770s

Intel dh61ww

Fera 2

4gb RAM (1600, cl7)

HD 4890

Windows 7 64 bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę bios zaktualizować, jeżeli nawet do biosu dostać się nie mogę? Poza tym to procesor już pracował na tej płycie u poprzedniego właściciela, więc raczej to nie jest problem

Ktoś ma jeszcze inne propozycje? Jeżeli procesor pracował wcześniej na tej płycie, to raczej teraz też chyba powinien działać, więc problem raczej jest z czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przełożyłem procesor do innego komputera, z płytą z chipsetem b75, wentylatory na parę sekund się zakręciły ale potem się wyłączyły i proces zaczął się od nowa. W tym czasie monitor był czarny. Uszkodzony procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę reinstalować windows?
Klik
lepiej instalować ponownie 7 czy 10?
Co prawda jak na razie wydaje się, że 10tka to najbardziej przyszłościowy wybór, jednak w przypadku tak starej (i już niewspieranej) karty DX12 i tak Cię pewnie zbytnio nie interesuje, a ewentualne problemy ze sterownikami wcale nie zachęcają do przesiadki na ten system.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem uruchomić system z live cd, była kiedyś w cd-action. System się nie uruchomił, podobnie z płytą instalacyjną windowsa 7. Ogólnie to mogę wejść do biosu, ale jeżeli mam podłączoną nagrywarkę lub dysk to później, kiedy powinien system się bootować, ekran robi się czarny a następnie komputer się resetuje i tak w kółko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...