Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stingray

Rozwiązany: WDC-10EARS nagłe spadki wydajności

Polecane posty

Witam.

Od tygodnia zauważyłem, że coś niepokojącego dzieje się z komputerem. Najpierw miał zwisy podczas grania w Spintires. Objawy były różne. Raz stawał obraz a dźwięk leciał w pętli a innym razem czarny ekran i cisza. Nie pomagało nic, ani Alt+Tab ani Ctrl+Alt+Del. Myślałem że to wina Spintires po ostatnim update. Dzisiaj grałem z młodym Minecrafta. Ku mojemu zaskoczeniu gra która śmiga nawet na kalkulatorze co jakiś czas zaliczała zaciachy. To nie był zwykły framedrop, bo system się zamrażał na 1-1,5 min. Cały czas kręcił wskaźnikiem zajętości, ale po czasie odzyskiwał chęć do działania. Za jakiś czas znowu powtórka. Nie ma stałego interwału, dzieje się to losowo. Zacząłem os sprawdzenia temperatur i napięć. Proc nie dochodzi nawet do 50C (żaden z rdzeni), napięcia 3,3V=3,36V, 5V=5V, 12V - 12,1V. Wszystko stabilnie (grzałem OCCT). Grafę przepalałem Furmarkiem i to samo. Wszystko stabilnie i gładko. Potem przyszedł czas na dysk - i tu zrobiło się ciekawie. HDD Tune pokazuje w Benchmarkach, że mam transfer max ok 100MB/s (dla tego dysku to normalka), ale minimalny 0.2MB/s. No i wygląda to tak jakby dysk zaliczał okresowe spadki wydajności. W ostateczności zainstalowałem najnowsze stery do chipsetu (P35) od intela, ale kompletnie nic to nie dało. SMART pokazuje status ok na wszystkich atrybutach. HDD Health daje status Excellent. Nie wiem o co kaman. Dysk się kończy, czy mam syfa w systemie. Nie bardzo mi się to uśmiecha, ale chyba czeka mnie reinstalka albo kupno nowego dysku. Obecny ma już z 5 lat i prawie 27000h nalatane więc takie wygibusy mogą oznaczać że ma już dość. Wrzucam screeny w HDD Tune może ktoś pomoże mi rozszyfrować o co chodzi, zanim rozbebeszę system ma tydzień.

post-62672-0-41458300-1447013176_thumb.p

post-62672-0-03246500-1447013189_thumb.p

post-62672-0-78965100-1447013203_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co kaman, ale ustąpiło. Nie zmieniłem kabla, nie przepiąłem do innego złącza, ale nie ma już zaciachów. Możliwe, że się gdzieś wtyczka wysunęła ze złącza. Po dociskałem i na razie jest ok. Jako że problem ustąpił, to proszę o zamknięcie tematu.

Dzięki za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...