Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gurthang

Dziwne rzeżenie komputera

Polecane posty

Jakiś czas temu mój komputer zaczął dziwnie rzęzić i harczeć. Tak poprostu z tyłka, w losowych momentach, niezależnie od tego czy gram w jakąś grę, czy przeglądam internet. Moją pierwszą myślą były wiatraczki. Otorzyłem więc kompa i po kolei zatrzymywałem wiatraczki podczas rzężenia. Okazało się że przyczyną nie był ani ten od procesora, ani ten od karty graficznej, ani nawet nie ten zamontowany w 8 letniej obudowie. Założyłem więc że to wiatrak w równie starym zasilaczu, którego i tak miałem wymienić bo niedawno wymianiałem podzespoły. Tak więc kupiłem zasilacz CHIEFTEC GPS-500A8. Zamontowałem go w miejsce starego i tutaj pojawia się problem bo komputer dalej rzęzi. I to cały czas wydaje się być wentylator w zasilaczu. Czy mogli mi sprzedać w sklepie Arest jakiś lipny zasilacz? Czy może wentylator rzęzi bo przenosi wibracje na obudowę (co nie zdarzało się ze starym zasilaczem dopóki nie wymieniłem płyty głównej, karty graficznej i procesora jakoś w czerwcu)? Albo rzęzi bo jest montowany w górnej części obudowwy? Dodam że czasami puknięcie w obudowę pomaga i rzężenie na jakiś czas ustaje ale po jakimś czasie znów się pojawia. Czasem w ogóle znika samo.

EDIT: po wyjęciu zasilacza z obudowy i odpaleniu pc w ten sposób rzężenie ustało. Czyli to chyba wina obudowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...