Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ata15

Windows 10 zabezpieczenia securom.

Polecane posty

Nie jestem pewien, ale nie wydaje mi się. SecuROM oraz SafeDisc są zabezpieczeniami, które tak naprawdę są rootkitami i to, że Windows 10 je blokuje, jest spowodowane względami bezpieczeństwa. Problem nie jest w Windowsie 10, tylko w tym, że te zabezpieczenia w ogóle powstały.

Przede wszystkim sprawdziłbym, czy nie ma patchy do samej gry, które rozwiązują problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety np. Far Cry 2 mam na płycie i ściągnięty najnowszy patch. Po instalacji przy włączaniu wyskakuje sprawdzanie daty wydania i przy 30% wywala błąd. Ogólnie mam za dużo gier na płytach żeby sobie je darować, więc teraz nie wiem co zrobić. Mam co prawda dwa systemy Win 7 i 8.1, oba oryginalne tylko jeden jest na lapku, to może trzeba zrobić dual-boot tylko to będzie trochę problematyczne i zabardzo nie chcę takiego rozwiązania. Od dłuższego czasu myślę nad pozbyciem się lapka bo mało go używam więc to nie byłoby przeszkodą. Są jakieś widoki na to, że MS jednak wprowadzi osbługę tych zabezpieczeń bo nie mogę nic znaleźć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś widoki na to, że MS jednak wprowadzi osbługę tych zabezpieczeń bo nie mogę nic znaleźć?

Na całe szczęście nie ma takowych widoków.

Jeszcze raz - te "zabezpieczenia" korzystały z luk w systemie, by nie dało się ich łatwo wyśledzić i obejść. Problem jest taki, że z tych samych luk korzystały rootkity. Załatanie tych dziur ma na celu ochronę użytkowników. Efektem ubocznym jest to, że część programów, które z tego korzystały (np. niektóre DRM, sterownik SPTD, część antywirusów), przestało działać. I naprawdę nie należy mieć do MS pretensji, że załatał te dziury. Można mieć tylko pretensje, że zrobił to tak późno.

A wracając do tematu - firmy, które tworzyły te gry, nadal istnieją i dosyć świadomie wybierały te zabezpieczenia. Dlatego ja bym po prostu napisał do nich.

W sprawie FC2 możesz pisać do supportu Ubisoftu (tak w razie czego - postraszenie ich sądem przeważnie działa wink_prosty.gif).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...