Jump to content
Sign in to follow this  
Ata15

Windows 10 zabezpieczenia securom.

Recommended Posts

Jest jakiś sposób aby odpalić gry z tymi zabezpieczeniami których win 10 nie obsługuje? Jeśli nie to wracam na stałe do win 8.1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien, ale nie wydaje mi się. SecuROM oraz SafeDisc są zabezpieczeniami, które tak naprawdę są rootkitami i to, że Windows 10 je blokuje, jest spowodowane względami bezpieczeństwa. Problem nie jest w Windowsie 10, tylko w tym, że te zabezpieczenia w ogóle powstały.

Przede wszystkim sprawdziłbym, czy nie ma patchy do samej gry, które rozwiązują problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety np. Far Cry 2 mam na płycie i ściągnięty najnowszy patch. Po instalacji przy włączaniu wyskakuje sprawdzanie daty wydania i przy 30% wywala błąd. Ogólnie mam za dużo gier na płytach żeby sobie je darować, więc teraz nie wiem co zrobić. Mam co prawda dwa systemy Win 7 i 8.1, oba oryginalne tylko jeden jest na lapku, to może trzeba zrobić dual-boot tylko to będzie trochę problematyczne i zabardzo nie chcę takiego rozwiązania. Od dłuższego czasu myślę nad pozbyciem się lapka bo mało go używam więc to nie byłoby przeszkodą. Są jakieś widoki na to, że MS jednak wprowadzi osbługę tych zabezpieczeń bo nie mogę nic znaleźć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie i słusznie, bo tego typu zabezpieczenia powodowały raczej frustracje dla zwykłego użytkownika, czasami bardzo negatywnie wpływając na stabilność samego systemu.

Pozostaje dual boot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są jakieś widoki na to, że MS jednak wprowadzi osbługę tych zabezpieczeń bo nie mogę nic znaleźć?

Na całe szczęście nie ma takowych widoków.

Jeszcze raz - te "zabezpieczenia" korzystały z luk w systemie, by nie dało się ich łatwo wyśledzić i obejść. Problem jest taki, że z tych samych luk korzystały rootkity. Załatanie tych dziur ma na celu ochronę użytkowników. Efektem ubocznym jest to, że część programów, które z tego korzystały (np. niektóre DRM, sterownik SPTD, część antywirusów), przestało działać. I naprawdę nie należy mieć do MS pretensji, że załatał te dziury. Można mieć tylko pretensje, że zrobił to tak późno.

A wracając do tematu - firmy, które tworzyły te gry, nadal istnieją i dosyć świadomie wybierały te zabezpieczenia. Dlatego ja bym po prostu napisał do nich.

W sprawie FC2 możesz pisać do supportu Ubisoftu (tak w razie czego - postraszenie ich sądem przeważnie działa wink_prosty.gif).

Edited by Sevard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Support Ubisoftu i EA, jeśli ma grę na platformie i jesteś zarejestrowanym jej użytkownikiem, nie powinien robić ogromnych problemu z dodaniem gry do konta (zwykle chcą fotek nośnika i klucza).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...