Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M44ster

Rozwiązany: Temperatury GPU - jakie?

Polecane posty

Wiitam:D. Już jakiś czas temu kupiłem sobię MSI GTXa 970 wersję 100ME zgodnie z radą tutejszej społeczności forum. Karta jak najbardziej wyśmienita :) Martwi mnie tylko jedna rzecz. Jest to karta z chłodzeniem półpasywnym. W spoczynku osiąga temperaturę nawet 53 stopni. Gdy się męczy nie zauważyłem temperatury większej niż 70 stopni, jednak jeśli temperatura nie spada poniżej 50 stopni (czasem tak ale rzadko) nie odbije się to na żywotności karty? Wydając półtorej bańki fajnie by jednak było żeby karta pożyła jakieś 2 i pół roku ;_; . Co o tym myślicie? Skoro Windforce gigabyte'a potrafi trzymać kartę na poziomie mniej niż 40 stopni w spoczynku to jednak coś tu jest chyba nie tak?..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kart graficznych tego typu temperatury nie są jakoś specjalnie groźne, ale jeśli Ci one przeszkadzają, to możesz pokombinować.

Możesz np. spróbować przestawić kartę tak, żeby chłodzenie załączało się wcześniej (prawdopodobnie da się to zrobić za pomocą MSI Afterburnera). Innym wyjściem jest poprawienie obiegu powietrza w obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są całkowicie bezpieczne temperatury, takie karty graficzne są w stanie wytrzymać znacznie większe temperatury. Jak Ci przeszkadzają takie temperatury to mogłeś wybrać kartę od Gigabyte-a, ale zaś straciłbyś na kulturze pracy. Coś kosztem czegoś :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wziąłem Gigabyte-a bo nie zmieściłby się do mojej obecnej obudowy biggrin_prosty.gif. A koniecznie chciałem mieć gtxa od początku wakacji. Obudowe (jak i resztę bebechów) zmieniam dopiero we wrześniu biggrin_prosty.gif.

EDIT: Dziękuję za wyjaśnienia :) temat do zamknięcia ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...