Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

timmyyy

brak możliwości regulacji jasności ekranu w laptopie

Polecane posty

Witam, ostatnio zepsuła mi się karta graficzna(radek HD6970m) w laptopie (Samsung 700g7a), aktualnie pracuje na zintegrowanej (Intel HD Graphics 3000). Po spaleniu się karty graficznej laptop działał tylko w trybie awaryjnym (w normalnym trybie najpierw były fajne kolorowe paski a potem cały czas czarny ekran). Z trybu awaryjnego wyłączyłem w menadżerze urządzeń dedykowaną kartę graficzną i zrestartowałem laptopa i do teraz działam na tej zintegrowanej. Niestety w biosie nie ma opcji wyłączenia dedykowanej karty nawet po jego aktualizacji, dlatego musiałem zrobić to przez menadżera.

Laptop w raz z przejściem na zintegrowaną kartę graf. stracił możliwość regulacji jasności ekranu. Opcja ta zniknęła z panelu sterowania, z panelu zarządzania planami zasilania - nigdzie jej nie ma. Przed awarią jasnością normalnie dało się sterować przez skrót klawiszowy, odpowiedzialny jest za to samsungowy program easy settings. Jest w nim suwak do regulacji jasności ale w ogóle nie reaguje na jakie kolwiek zmiany, a po użyciu skrótu klawiszowego wyświetla się błąd: "Easy display manager has stopped working"

Najciekawsze jest to, że po wyjęciu kabla zasilającego (laptop pracuje na baterii) jasność ekranu automatycznie się zmniejsza. Próbowałem odinstalowywać kartę dedykowaną a potem instalować najnowsze sterowniki dla integry ze strony intela, ale pojawiały się błędy "This computer does not meet the minimum requirements for installing the software" albo "The driver selected for this device does not support this version of Windows". Po odinstalowaniu dedykowanej karta zintegrowana nie jest wykrywana jako Intel HD Graphics 3000 tylko VGA i coś tam dalej.

Ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić to sterowanie jasnością?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odinstalowaniu dedykowanej karta zintegrowana nie jest wykrywana jako Intel HD Graphics 3000 tylko VGA i coś tam dalej

Na polski - Standardowa Karta VGA. Od wieków oznacza to w Windows brak zainstalowanych konkretnych sterowników. Układ Intela tu nie zadziała.

http://www.notebookc...7A.66238.0.html

Zintegrowany z procesorem rdzeń HD Graphics 3000 marnuje się niestety w 700G7A, gdyż Samsung nie zdecydował się na wyposażenie tego laptopa w mechanizm do przełączania GPU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...