Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Manaick

Brak rozruchu na nowej płycie

Polecane posty

Witam,

Jestem w trakcie wymiany podzespołów w komputerze, niestety napotkałem dość nieprzyjemny problem i z racji utknięcie na nim, postanowiłem się do was zwrócić o pomoc. Otóż po podłączeniu nowej płyty głównej (Asrock X99 EXTREME4 s2011-3) wraz z nowym procesorem i ramem ( i7-5820K + DDR4 Vengeance - 4 kości włóżone w sloty A1, B1,C1,D1) i "starej" kart graficznej (MSI gtx 970) natrafiłęm na problem.

Przy próbie uruchomienia nic się nie dziej, tzn, odpalają sie wiatraki (procek+karta) + podświetlenia, zapala się czerwona lampka przy biosie 1 i nic więcej, po chwili wiatraki na grafice przestają sie kręcić (ale nadal jest podświetlona). Nie ma radosnego terkotania, monitor nie wychodzi z trybu uśpienia (podłączony przez hdmi). Grafika jest podpięta oboma złączami (8 i 6 pin) płyta główna również oboma (ATX 8 i 24 piny). Zasila to Qoltec Storm 650W. Po przepięciu zasilacza i grafiki na stary sprzęt, działa bezproblemowo.

Z racji tego że nie mam już pomysłów, proszę was o pomoc, co moze być tu problemem. Zasilacz? Bateria na biosie? (choć to chyba by nie blokowało rozruchu) Czy coś innego co szybko da się naprawić i wykaże moją ignorancję?

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qoltec jest robiony przez Huntkeya, więc mimo wszystko aż takiej padaki nie powinno być (pomijając zawyżoną moc rzecz jasna), żeby się sprzęt w ogóle nie włączał... No chyba, że z jakiegoś powodu sygnał power_good zasilacza nie współpracuje z tą płytą (zdarzają się czasem takie przypadki niekompatybilności), ale wtedy raczej w ogóle nie byłoby reakcji na włącznik.

Choć oczywiście nie zaszkodzi innego zasilacza sprawdzić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...