Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Assasin4

Rozwiązany: Instalacja na dysku 7200obr. podpiętym pod USB 3.0 (obudowa)

Polecane posty

1. USB 3.0 niczego nie zapewnia. By płyta została uznana za zgodną z USB 3.0 wystarczy, by port USB działał w niej szybciej niż teoretyczna prędkość maksymalna USB 2.0 i większość kontrolerów na płytach głównych zapewnia prędkości, którym bliżej do USB 2.0 niż maksymalnej szybkości USB 3.0. Dodatkowo żeby wykorzystać prędkość teoretyczną prędkość USB 3.0 również urządzenie podłączone do portu musi być w stanie obsłużyć taką prędkość.

2. Szybkość transferu to nie wszystko, ważne są również czasy dostępu.

3. USB obciąża CPU podczas pracy.

Nowsze procesory mają zintegrowany kontroler USB 3.0, tylko to niekoniecznie ratuje sprawę, bo nadal istnieją pewne narzuty.

@Assassin4 Jeśli kontroler na płycie głównej da radę, to będzie można grać w większość gier. Niestety te, które doczytują dane z dysku, mogą ciąć. Jeśli jednak zamontowali coś słabego, to czasy wczytywania danych mogą być zbyt duże. Jeśli masz port eSATA, to raczej bym szedł w tę stronę. USB to naprawdę nie jest najlepszy standard do tego typu zastosowań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić tego laptopa, mam dysk SSD 128GB Plextor, który chce włożyć do niego. HDD ma być jako zewnętrzny.

Na SSD będzie OS i programy (3d,corel, PS itp). Gry które muszą być to: Wiesiek 3 i GTA5, MK X, Fifa 15. Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji...

http://www.x-kom.pl/p/203273-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009-8-i7-4710hq-8gb-750-dvd-gtx850.html#oceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to te notebooki różnią się tylko zamontowanym dyskiem - jeden ma SSD, a drugi HDD. Żaden z nich nie ma portu eSATA. Do obydwóch dodatkowe dyski można podłączyć albo przez USB, albo zamiast napędu.

SSD na USB nie ma żadnego sensu. Dla SSD port USB na pewno będzie za wolny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEDZ OD XKOMu

Po podłączeniu dysku do portu USB 3.0 gra powinna uruchamiać się i funkcjonować tak jak na standardowym dysku HDD umieszczonym wewnątrz notebooka. Różnica nie powinna być zauważalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest notebook na Haswellu, więc USB w kompie powinno wyciągać sensowne szybkości, gorzej z czasem dostępu, ale to w większości przypadków da się przeżyć. Tylko trzeba jeszcze dorwać kieszeń z dobrym kontrolerem USB, co na polskim rynku może być ciut skomplikowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem

http://www.x-kom.pl/p/82147-obudowa-dysku-25-natec-rhino-30-25-sata-na-usb-30-aluminium-etui.html

http://www.x-kom.pl/p/225241-notebook-laptop-156-msi-ge60-2pe-i7-4720hq-8gb-1000-dvd-rw-gtx860m-fhd.html

Zamiast dysku 7200obr. wstawiłem SSD, a tamten dałem do obudowy. Dysk zew. nawet szybki jest. Pod USB 3.0 wyciąga 130mbs. Próbowałem na nim odpalić zainstalowaną gre MKX. Pierwsze wrażenie pozytywne, dopiero później zaczęło ciąć. Dysk zrobił się bardzo gorący. Chyba będę musiał pomyśleć nad dyskiem msata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany. Z dyskiem wszystko ok, problem sprawiał MK X na ustawieniach ultra. Zmniejszyłem cienie do high i wył. wygładzanie. Teraz wszystko ok, dysk zimny. Bałem się że będę musiał wymieniać SSD na większy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...