Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

darktangram

Rozwiązany: Problem z kartą grafiki

Polecane posty

Witam. Przed chwilą po raz trzeci w historii używania mojej karty graficznej (patrz sygnatura) zdarzyła się taka oto sytuacja: podczas przeglądania internetu/ogólnie podczas pracy w Windowsie, czyli w momencie, gdzie karta nie jest obciążana, wyłączył się obraz, po momencie znowu się włączył, ale już z kolorowymi kwadracikami gdzieniegdzie. W każdym razie nic za bardzo nie mogłem zrobić, ani poruszyć kursorem, ani ctrl-alt-del. A muzyka z odtwarzacza leciała nadal. ;) Jestem niemal pewny, że to karta graficzna, jednak dlaczego dzieje się tak nie podczas grania, a podczas najprostszych czynności w systemie? Warto nadmienić, że za każdym razie dzieje się tak jakoś niedługo (ok 15-20 min) po uruchomieniu komputera. Czy można jakoś zdiagnozować, co z nią nie tak? Odpaliłem niedawno nawet Furmarka, ale karta oprócz tego, że nagrzała się do ponad 60 stopni, nic nie wykazała nadzwyczajnego. Kiedyś problem ten powtórzył się 2 razy, w obu tak jak opisałem powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtego czasu uaktualniłem sterowniki do nowszej wersji (beta), i poniekąd pomogło. Tzn, w systemie się nic wydarzyło, natomiast dwukrotnie podczas gry w Assassina 2. Raz zgasł ekran (i musiałem resetować), natomiast za drugim razem znowu zaczęło po paru sekundach włączać obraz i go wyłączać. Udało mi się nagrać jeszcze coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=-AgyullErfU. Dodam, że pierwszy raz widzę, by moja karta pokazała takie artefakty. Czy to dowód na dogorywającą kartę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No karta na razie (jeszcze) działa. To co jest na filmiku zdarzyło się tylko raz. Wybrałem sobie trzy opcje: http://proline.pl/?p=GTX+960+2GD5T+OC + Wiedźmin 3, http://proline.pl/?p=VGAPALNVD0365, albo czekać na Radeony 3xx. Macie jakiś pomysł, czy zakładać nowy temat? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi Radeonami jest taki problem, że do końca nie jest wskazane w jakim okresie czasu miałyby zadebiutować - jeśli nowe R9 380 miałyby być w czerwcu na rynku OEM-owym (pewnie na początku lipca powszechnie dostępne) i zastąpić R9 290/290X to kosztować będą zapewne w granicach 1000-1250 złotych (lub więcej w zależności od wydajności).

Pewnie wtedy ceny R9 280X spadną do bardziej akceptowalnych poziomów (tak jak ceny GTX 780 spadły na łeb, na szyję po premierze GTX 970). Z drugiej strony dostępność tych kart w zachodnich sklepach jest marna, co może świadczyć o tym, że zapasy się powoli konczą.

Jak dla mnie do 850-900 złotych, masz opcje następujące:

- upolować GTX 960 lub R9 280 (argumenty chyba są znane wszystkim; 3 GB pamięci kontra fatalne wyniki w niektórych nowszych grach)

- mieć nadzieję, że R9 285 spadną poniżej 750 złotych (bo to właściwe dla nich cena), ale nawet po ostatniej obniżce nic tego nie zapowiada

Poniżej chyba już nie ma sensu schodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym GTX750Ti w najszybszej wersji od Palita? Czy ~600 zł to dobra cena, opłaca się? Przyznam, że chciałbym dać możliwie jak najmniej przy tym nie miejąc problemu z nowymi grami (zawszę mogę zejść niżej z detalami), a jeśli gram, to głównie w gry sprzed paru lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez Właściwie o nowych Radeonach coś wiadomo. HP w swoich informacjach prasowych na czerwiec zapowiedziało nowe HP Envy Phoenix z R9 380 na pokładzie.

Co do R9 285 to w UK można kupić te karty za ~130 GBP (np. tutaj), w przeliczeniu na PLN daje to ~720 zł, czyli dosyć rozsądna cena. Trzeba tylko chwilę poczekać aż obniżki przywędrują do nas (najniższa cena jaką widziałem na polskim rynku to ~840 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to napisałem "jeśli miałyby być w czerwcu na rynku OEM-owym".

@darktangram

W momencie, w którym kilka gier ma w minimalnych wymaganiach lepsze karty to kiepska inwestycja. GF 750 Ti były fajne jak były po 500-550 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby HP zapowiedziało parę miesięcy temu, że w czerwcu coś tam wypuszczą, to rzeczywiście można by było mieć wątpliwości. Ale wiadomość pochodzi sprzed paru dni i podaje bardzo konkretną datę premiery nowych komputerów - 10 czerwca (według pewnego polskiego portalu to jest koniec czerwca, ale notki prasowe HP są bardziej wiarygodne niż ten portal). Przygotowanie parti komputerów, sterowników itd. chwilę trwa, więc w momencie, gdy HP zapowiadało nowe komputery, musiało już mieć uruchomione linie produkcyjne.

Czyli nowe Radeony w czerwcu są właściwie pewne i nawet jeśli skończyłoby się na dostępności na rynku OEM, to i tak powinno to wymóc pewne ruchy jeśli chodzi o ceny obecnych kart.

[edit]

@update

Karty z serii 300 przeznaczone na rynek OEM są oficjalnie dostępne. Są to nieco odświeżone karty z poprzedniej generacji - generalnie nic ciekawego.

Nowe karty na rynek konsumencki wyjdą w tym kwartale i należy ich się spodziewać w najbliższych tygodniach. Jest wysoce prawdopodobne, że potwierdzą się przypuszczenia o premierze na Computex 2015 (pierwsze dni sierpnia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dzięki za pomoc w każdym razie. Podejrzewam, że chyba się jednak szarpnę na GTX 960 z Wieśkiem. Nie wiem czy jeszcze w tym tygodniu, czy w następnym, może ceny jeszcze spadną. Jak Radeony wyjdą za pare miesięcy i mają to być kotlety, to podziękuję.

Temat to zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...